Рада відмовилась приймати антикризові закони
Сьогодні знову у парламенті застрягли три закони, необхідні для отримання другого траншу кредиту МВФ. Йдеться про компенсації "Нафтогазу України", та соціальні і зокрема - пенсійну - реформи. Комуністи, Регіонали та Нунсівці відмовилися включати цей пакет до порядку денного. Нагадаю, раніше президент особисто закликав проголосувати ці документи.
Антикризові законопроекти від Кабміну - депутатам не до вподоби. І хоча прийняти їх народних обранців напередодні переконували і Президент, і прем’єр - сьогодні документи навіть не потрапили до порядку денного - забракло голосів.
Не голосували - вже традиційно опозиціонери. Претензії у них є до всіх трьох документів, але особливо обурив депутатів пункт про збільшення оподаткування для підприємців. За пропозицією уряду - сума відрахувань до Пенсійного фонду має зрости принаймні вчетверо.
Микола Азаров, народний депутат України, фракція Партії регіонів:
- Ну можно в кризис заниматься принятием таких законов? конечно нет. Это 1,5 млн человек немедленно ощутять на себе последствия принятия этого закона.
Але палиці в колеса, які мали привезти до України чергову порцію кредиту від МВФ, цього разу вставили й колеги із коаліції. Групі нашоукраїнців, яку вважають "пропрезидентською" - законопроекти теж не сподобалися.
В'ячеслав Кириленко, народний депутат України, фракція НУНС, депутатська група "За Україну":
- Коаліція і уряд повинні не заклинати, щоб хтось натиснув кнопки, в врахування бачення щодо припинення наступу на малий бізнес, а також внесення більш системних змін до Бюджету на 2009 рік.
У команді прем’єр-міністра - одразу ж узріли в цьому руку президента.
Юлія Тимошенко, прем'єр-міністр України:
- Із-за не голосування тієї частини фракції НУНС які знаходяться в системі координації президента - все це було свідомо цинічно завалено. І закінчилося це тим, що ці законопроекти не були прийняті.
Віктор Ющенко - свою причетність до нинішніх подій у Раді категорично заперечив. А відповідальність за провал - поклав на главу уряду. Мовляв, саме Юлія Тимошенко - як лідер коаліції мала забезпечити злагодженість голосування.
Віктор Ющенко, президент України:
- В місії Міжнародного валютного фонду відреагували стримано-оптимістично. Але запевнили - співпраці з українською владою не припинятимуть.
Джейла Пазарбазіолу, глава місії МВФ в Україні:
- Є чотири особи, які підписують програму з фондом - президент, прем’єр, глава Нацбанку і міністр фінансів. Наскільки я зрозуміла на учорашній зустрічі всі ці люди погодилися на умови, які ми запропонували. Але в будь-якому разі рішення в країні приймають з огляду на політичні обставини. Головне, щоб ці рішення вели економіку країни в правильному напрямі.
Повернутися до розгляду антикризових законопроектів депутати погодилися в четвер. За цей час уряду треба знайти нові аргументи, щоб переконати парламентарів їх підтримати.