Головна Мапа сайту Контакти
RSS
16 квітня 2009
Один день. Україна

Світ відзначає 120-річчя Чарлі Чапліна

21:09

Сьогодні минає 120 років зо дня народження Чарлі Чапліна. Цей день відзначають в усьому світі різноманітними виставами та ретроспективами фільмів за його участю. Наші репортери і самі захопилися творчістю геніального вусаня. І дослідили вплив Чапліна на українських шоуменів, мімів та драматичних акторів.

Борис Барський, учасник комік-трупи "Маски:

- Чаплин - он наш земляк, одессит, потому что его бабушка была одеситкой, потому что юмористы только в Одессе и рождаются.

До творчості Чапліна комік-трупа "Маски" зверталася неодноразово. У чаплінівському стилі знімали фільми. Ці кадри - вже кольорові, а не чорно-білі, втім, тут використані ті самі прийоми: невдалі падіння, кумедний одяг, акцент - на міміці.

Борис Барський, учасник комік-трупи "Маски":

- Самая первая наша афиша, которая, ну в 84 году, когда "Маски" организовались. Вот первая афиша. Даже маски не написано. Ансамбль пантомимы.

Перша відеокасета, яку Барський купив за кордоном - з фільмом Чапліна. Сміявся - до істерики, навіть воду приносили.

Борис Барський, учасник комік-трупи "Маски":

- Уже нового ничего не придумаешь, уже Чаплин все, что сыграл, это можна ну только, отталкиваясь от географического положения, от социума, который тебя окружает, можна придуматиь какие-то там геги.

Ці міми об'їздили півсвіту з виставами і майстер-класами. Колективу "Мімірічі" більше 20 років. Як і Чаплін, вони теж розмовляють із глядачем міжнародною мовою жестів та вигадують смішні ситуації.

Ігор Іващенко, директор колективу "Мімірічі":

- Люди не смеються с человека, сам человек не смешной. Ну может быть интересный. Смеются только с ситуации. Например, там идет Чарли Чаплин, бах, упал. Все ха-ха-ха, смеються. То есть ситуация. Либо кто-то там его схватил, чю-чю-чю.

Захоплення Чапліним і вплинуло на вибір професії художнього керівника "Мімірічі". Його сценічне амплуа теж нагадує образ Великого коміка.

Андрій Гонсалес, художній керівник колективу "Мімірічі":

- Поэтому мы берем какие-то кусочки и вставляем в номера свои. В одном номере может один кусочок небольшой чаплиновский, в другом. Падения, какие-то агресии, агресоры там у нас, есть перепуганый. То есть как у Чаплина в кино.

Нове покоління "Мімірічі" виступає у 21 столітті, але фірмові прийоми, яким уже 90 років, залишаються актуальними: та ж міміка, ті ж сюжети.

Дарина Горова, журналіст:

- Розсмішити глядача без слів, створивши на екрані кумедну ситуацію, важко. Але вищий пілотаж - після цього змусити його розплакатися. Чапліну це вдавалося.

Німий, що говорив душею. Актор Богдан Бенюк називає Чапліна ще й хорошим драматичним артистом.

Богдан Бенюк, актор:

- Він був великим майстром-артистом, який вказував багатьом артистам, як, не підключаючи мовний апарат, а підключаючи тільки свою енергетику, донести багато тих речей, які будуть тут комком стояти. І люди будуть плакати, тішитися

Але постійно експлуатувати прийоми Чапліна не варто. Ще раз за це Оскара не дадуть.

Дарина Горова, Андрій Анастасов, Геннадій Анікеєнко, Ігор Мєхоношин, К1.

Телепрограма