Кардіограма стане доступнішою для жителів сіл
Українські науковці вигадали диво-пристрій, який полегшить життя мешканцям віддалених районів. Він дозволяє дистанційно передавати електрокардіограму. Вже близько тисячі таких проектів реалізували по всій країні, але й досі їх недостатньо - щороку від хвороб серця помирають десятки тисяч українців. Часто - не встигають саме з діагностикою.
Це зараз Анна Коваль знаходить у собі сили посміхатись, а коли схопило серце - було не до жартів - інфаркт. Шостий день у лікарні - постільний режим. Пощастило, що вчасно зробили кадріограму і поставили правильний діагноз.
Анна Коваль, пацієнтка:
- Відчула себе погано пішла в свою амбулаторію у селі, зробили мені там кардіограму.
Ось так і Анні Коваль наклали присоски та електроди - здається, звичайна кардіограма, а насправді - в режимі реального часу дані передаються з сільської амбулаторії до районної лікарні. Усе відбувається через спеціальний передавач, який під’єднується до телефону. Процедура займає всього кілька хвилин.
Віра Марченко, фельдшер Вищебулатецької амбулаторії сімейного лікаря:
- Включаю телекард, іде запис, потім дається сигнал, запис закінчується, набираю номер кардіологічного відділення, підключаю - це називається стартую і передаю кардіограму
А такий пристрій її приймає. Його встановили у кардіологічному відділенні районної лікарні. Саме сюди надходять дані із найближчих сіл.
Веніамін Трубачов, журналіст:
- Через цей приймач кардіограма надходить на компютер, потім зявляється на моніторі, потім її роздруковують і вже лікар може встановити остаточний діагноз пацієнта.
Далі спеціаліст оперативно призначає лікування, вирішує, чи потрібно госпіталізувати хворого або терміново викликати бригаду швидкої.
Олена Моїсеєнко, лікар-кардіолог вищої категорії Лубенської районної лікарні:
- В течении дня по разному бывает, бывает о 2 до 10-15 кардиограмм, используем и в ургентных ситуациях, когда больному плохо нужно какое-то срочное снятие кардиограммы с консультацией и используем в плановом порядке для осмотра.
В обласну лікарню звертаються з найтяжчими випадками. У кабінеті головного кардіолога на карті весь регіон вкритий червоними трикутниками. Так позначають населені пункти, де є передавачі. Загалом 54 апарати.
Ярослав Мар'єнко, завідувач відділення ургентної кардіології Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру. Найбільше передавачів - це лохвицький район 10 і лубенський район 10 передавачів. Тут стоять центральні станції, ось вони синіми кружками позначені
Заслужений лікар Михайло Шкляренко такі апарати використовував ще тридцять років тому, але працювали вони з перебоями. Через поганий зв'язок кардіограми передавали годинами, а хворого за цей час можуть і не врятувати.
Михайло Шкляренко, заслужений лікар України:
- Ця кардиограма попадая знову на фельдшерский пункт через 2-3 доби, тобто гостра коронарна недостатність вона може вилитись у що завгодно у цей період
Анну Коваль шпиталізували за лічені хвилини. Завдяки цьому апарату щороку могли би рятувати тисячі людей. Бо система передачі кардіограм автономна. У будь-якому місці її можна зняти й передати для консультації з кардіологом, навіть через звичайний мобільний телефон.
Веніамін Трубачов, Максим Чеблін, К1.