Ура! Вихідні! На коні
К1 продовжує серіал "Ура! Вихідні!". Ми вже розповіли про вихідні на велосипеді, квадроциклі та пішки. Сьогоднішня серія присвячена кінним прогулянкам.
Це не лише цікаво, а й корисно для здоров’я. Чому верхова їзда позитивно діє на психіку людини - традиційна медицина не пояснює. А за годину задоволення доведеться викласти десь 100-150 гривень. Наш репортер - Дарина Горова - каталася задарма.
Це тільки так здається: сів на коня верхи і поїхав в ліс кататися. Тварина полохлива, звикла, щоб нею керували. Основи верхової їзди можна осягнути за одне-два заняття. Ми зараз теж спробуємо це зробити.
Спочатку треба познайомитися з конем, погладити його.
Це - Саргон. Забираємося у сідло і вчимося правильно сидіти.
Ми тримаємося у сідлі завдяки колінам. А п’ятки - наша рівновага: вони завжди внизу. Інакше за мить можна опинитися на землі.
Анна Гула, інструктор:
- Для того, чтобы лошадь с места двинуть вперед, одновременно посылом ноги от колена до пятки, часть ноги - вот эта называется шенкель. Икра прижатая. Двумя пяточками по бокам двигаем лошадь и тянем правый повод… Вот так.
Команда стоп: два поводи тягнемо на себе. Поворот направо: злегка б’ємо лівою ногою, тягнемо за правий повід. Рухи плавні, адже у коня в роті залізо.
Анна Гула, інструктор:
- Вперед смотри, а не по сторонам. Лошадь - достаточно пугливое животное. Каким бы спокойным оно не было и приученым. Поэтому когда ты отвлечешься, будешь смотреть в сторону, она испугаеться и прыгнет.
Спочатку важко звикнути водночас робити різнопланові рухи зліва і справа, до того ж п’яти вперто піднімаються догори, хоча завжди мають бути внизу.
Анна Гула, інструктор:
- Правый повод, еще правый. Еще дерни правый. Дерни, еще дерни. Видишь, он игнорирует твои команды, потому что они недостаточно четкие.
З такими навиками, як у мене, до лісу краще не потикатися. Кінь додому прийде, він знає, де його годують, але, мабуть, без наїзниці. Утім вже сама прогулянка по манежу - задоволення.
Анна Гула, інструктор:
- Манеж, и есть еще большой круг по лесу. То есть там, где человек уже может самостоятельно для себя поездить, отдохнуть от этой рутины, от офиса, от всего.
Дарина Горова, Юрій Романюк, К1.
А найпростіше - пролежати всі вихідні на дивані з цікавою книжкою чи пультом. Що і де показуватимуть у святкові дні - ми розповімо завтра в останній серії "Ура! Вихідні!"