Скільки коштує тиждень "канікул"
Прогули у ВЗШ стануть платними. У Кабміні вирішили брати гроші зі студентів за пропуск занять та академ-заборгованість. Платитимуть як бюджетники, так і контрактники. А всі отримані кошти пустять на зарплату викладачам. За що доведеться платити та коли нововведення набудуть чинності - знає наш прогульник Веніамін Трубачов.
Веніамін Трубачов, журналіст:
- Відтепер студентам за пропуск кожного практичного, лабораторного чи семінарського заняття, яке треба відпрацьовувати - доведеться платити. Повторне складання іспиту та заліку теж за додаткові гроші. Але якщо студент круглий відмінник і не пропустив жодної пари - однаково треба розщедритись. Лише за додаткову плату зроблять студентський квиток та залікову книжку.
Також забезпечення формою, невчасне повернення бібліотечної літератури, виготовлення дипломів та навіть доступ до інтернету - усе за гроші. Здається, тут за кожну послугу встановлена окрема такса. Студенти таке рішення називають абсурдною спробою збити грОшей.
Яна Метьолкіна, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка:
- Если же основная цель стимулировать учебу, чтобы не прогуливали, чтобы вовремя сдавали то это нужно делать совсем другим способом - нужно придумывать, как делать пары интересней, как делать задания интересней, творчески может быть подходить к этому и менять состав учителей тех же. А платить за все деньги - это абсурдно, бывают ситуации болезнь та же, просто объективные причины отсутствия на парах и это никуда не годить платить деньги
Обов’язок студента бути на парах, інакше - треба платити. У Міністерстві освіти переконані, що відтепер студенти відповідальніше ставитимуться до навчання. Кошти планують збирати вже за місяць, тобто під час найближчої сесії. Які будуть суми - ще не визначились. Є лише приблизні підрахунки.
Петро Куліков, заступник міністра освіти і науки України:
- Якщо витратив лаборант годину додатково, ну скільки за годину отримує лаборант 40-50 гривень, нє ну я утрирую єслі цих студентів 5 чи 10 в свій час прогуляли, то вони прийдуть на відпрацювання - це по вісім гривень
Усі кошти йтимуть лише на зарплату викладачам. Тож студенти бояться, що їх почнуть спеціально "завалювати". Заради додаткового заробІтку. І вже приблизно підрахували - одна пропущена лекція - близько 20-ти гривень, повторне складання іспиту - більше сотні.
Андрій Черних, координатор громадської ініціативи "Студентський захист":
- Це рішення є антиконституційним, вища освіта згідно конституції, статті 53 є безкоштовною на конкурсних засадах і тому платити за перездачу істиків та заліків, за пропуски занять, за користування Інтернетом, електронною поштою, за користування нормою понад часу, це безумовно, абсурдну і безумство з боку уряду і таким чином намагається залатати дири в бюджетну дірку у вищих навчальних закладах.
Прогуляв увесь рік - треба заплатити близько 10-ти тисяч гривень. Це без урахування повторних складань іспитів та заліків. Якщо постанови не скасують, студенти збираються вийти на акції протесту.
Веніамін Трубачов, Віталій Мельник, Василь Меновщиков, К1.