Головна Мапа сайту Контакти
RSS
12 травня 2009
Один день. Україна
Розслідування:

Криза - нові можливості. Сам собі керівник

21:08

Заробіток - без огляду на диплом та трудову книжку. Аби мати тугий гаманець, не обов'язково пов'язувати краватку. "К1" продовжує шукати нові можливості під час кризи. Цього разу ми розповімо де дістати гроші, якщо вільні вакансії - скінчилися. Хто вже пристосувався до нових економічних правил та сам собі нараховує зарплату - далі у сюжеті Тетяни Штан.

Тетяна Штан, журналіст:

- Кризи спустошила гаманець - час згадати про невикористані, уміння таланти та ресурси. оголошення типу "перевезу малогабартині меблі", репетитор турецької мови, фотографую події за мінімальні гроші - це відповідь активістів на фінансові труднощі.

Сергій минулого року купив машину, аби об'їхати всі замки України. Та замість наметів і спальників тепер носить до автівки чужий вантаж. Свої послуги із перевезення він запропонував, після того як втратив роботу страхового агента.

Сергій Шум, перевізник:

- По ціна брав звичайно менше ніж служби таксі, така собі конкуренції. Якщо треба перевезти стандартний стіл то звичайно люди будуть, звертатися до компаній за такою дрібницею напевно не будуть.

Саджанці, квіти, побутова техніка та невеликі меблі - це основні клієнти його автомобіля. Звільнити від них багажник Сергій планує, щойно влаштується на роботу.

Свою кімнату студентка лінгвістичного університету Дарина перетворила на навчальний центр. Коли стипендії не стало вистачати на найнеобхідніше - вона розмістила оголошення: викладач турецької мови - індивідуальні заняття в зручний для Вас час.

Дарина Пасічник, викладач турецької мови:

- Спочатку були оголошення на різних сайтах безкоштовні потім люди мені самі мені телефонували, ну а ще багато блогів там як лівджорнал - власне перше оголошення моє було там і перший учень прийшов саме звідти.

Завдяки такому підробітку Дарина врешті визначилася з майбутньою роботою - вона буде викладачем турецької мови.

Дарина Пасічник, викладач турецької мови:

- Чим більше учнів тим більше заробляєш грошей в принципі це робота для душі. Заробляти можна добре, тим більше є ще курси, є ще викладання в університеті, яке мене чекаю сподіваюся коли випущуся, це можна вважати основним заробітком.

Спочатку Ірина ловила на фото моменти для душі. Аж доки її не звільнили. Тепер хобі перетворилося на роботу. Фотограф-початківець - неабиякий конкурент для професіоналів, адже ціни у неї антикризові.

Ірина Аврутова, фотограф-початківець:

- Это может быть схемка в течении 3-4 часов в результате это 100-150 фотографий и это будет в результате 1000 грн. Сейчас фотографы, которые занимаются этим профессионально: примерный діапазон, например, событие 8-часовое стоит 800-700 долларов или евро даже, поэтому я считаю, что моя цена достаточно приемлемая.

Виходити на рівень професіоналів Ірина не планує. А ось додаткові гроші не завадять, навіть за стабільної зарплати.

Ірина Аврутова, фотограф-початківець:

- Если можно будет совмещать и то и другое почему и нет все можно обсудить.

Тетяна Штан, Дмитро Монархов, Михайло Федоренко, К1.

Телепрограма