Головна Мапа сайту Контакти
RSS
17 вересня 2009
Один день. Україна

У Донецьку відкрився Міжнародний інвестиційний саміт

21:12

Економія повинна бути енергоекономною. У Донецьку відкрився Міжнародний інвестиційний саміт. Аби розв'язати проблему неефективного використання енергії, до міста приїхали понад півсотні учасників з усього світу. Українці теж не пасли задніх і запропонували свої економні ноу-хау. Енергетичні рослини, будинок з автономним опаленням, сонячний котел та вітряк для одного котеджу - винаходи вітчизняних конструкторів бачила Тетяна Штан.

Тетяна Штан, журналіст:

- Скільки видів електроенергії - скільки способів її зекономити". на кожному з цих стендів пропонують окремий варіант заощадження. Поряд з іноземними виробниками всі експонати пропонують і українські дослідні інститути.

Будинок харківських учених черпає енергію звідусіль - від сонця, вітру, землі та води. Економія починається з конструкції споруди - північну стіну зводять із теплоощадних матеріалів - і закінчується ландшафтом - надлишкове літнє тепло вчені пропонують зберігати у грунті.

Михайло Трохін, науковий співробітник НТУ Харківський політехнічний інститут:

- Харковский дом стоит на слое глины и в этом слое глины расположены теплообменники. В зимний период эта энергия может быть извлечена из грунта для обогрева здания.

Жодного кіловату на вітер - запорізькі конструктори створили вітряк, який не має аналогів у світі. На відміну від західних зразків - він виробляє рівно стільки електроенергії, скільки потрібно одному будинку, і не більше.

Максим Мухін, заступник головного конструктора КТУ ОАО "Мотор-Січ":

-Ветроэлектростанция выгодно устанавливать в приюережной полосе Азовского моря и там где среднегодовая скорость 5-10 м\с.

У полтавському інституті енергію вирощують. Ці рослини - спільна робота українських та бельгійських учених - обігрітися ними взимку коштуватиме на 25 відсотків дешевше, ніж газом.

Лоік Лерміньо, засновник ТОВ "Українсько-юельгійське підприємство "Фітофьбелз Інвестментз":

- Мы делаем гранулы соломы могут использоваться как топливо в котлах мы тоже производим.

Новітній сонячний колектор донецькі винахідники демонструють на вулиці. Така установка може щодня нагрівати до 75-ти літрів води.

Вадим Тур, керівник торгівельного будинку при ДП Донецький дослідний завод "Еталон":

- Подклбчаеться бак акамулятор тепловой енегрии от него отвод холодной воді и горячая сверху под действием солнца вода нагреваеться и начинает подниматься вверх - холодная вниз.

На відміну від іноземних технологій енергозберігання - всі українські ноу-хау наразі існують лише в одному експериментальному зразку. У масове виробництво всі ці агрегати запустять тільки наступного року.

З Донецька Тетяна Штан. Володимир Дєдов К1.

Відверто кажучи, це був не зовсім саміт, оскільки далеко не всі присутні - перші особи підприємств. І не зовсім інвестиційний, бо тут не шукали інвесторів, а пропонували всім охочим придбати вже готові зразки.

Дійсно, це скидалося радше на - ярмарок. Цікавий факт - ми намагаємося підтримувати українські ноу-хау, тому знімальна група звертала увагу передусім на наших виробників. Чим трохи засмутила - іноземців. Ті навіть спробували запропонувати нашим журналістам гроші, аби вони зняли і їх.

Краще б вони гроші в економіку України вклали - чи якийсь винахід у виробництво запустили. Тоді ми точно приїхали б і зняли.

Телепрограма