Головна Мапа сайту Контакти
RSS
22 вересня 2009
Один день. Україна

"Чемпіонський вояж" у соляні шахти

21:06

Футбольний матч із присмаком солі. На Донеччині вболівальників Євро-2012 запросять поганяти м'яча на глибині понад 300 метрів. K1 продовжує серіал "Чемпіонський вояж". Сьогодні ми розкажемо про туристичний маршрут у соляні шахти Соледару. Пройтися білими коридорами підземелля ми запросили футбольного вболівальника із Йорданії. Чи готові місцеві гіди прийняти іноземних гостей - дізнавалася Тетяна Штан.

Тетяна Штан, журналіст:

- Екскурсії у соляні шахти Соледару проводять всього два роки це приміщення мало чим нагадує туристичний об’єкт. шахти і сьогодні залишаються серйозним промисловим об’єктом з відповідною технікою безпеки - найперше без каски не заходити.

Ця лампочка - єдина відмінність цього ліфта від робочого. Саму кабіну час від часу обшивають ковроліном - для віп-гостей.

За півтори хвилини польоту вниз розказують про особливості структури соляної шахти.

Так багато солі Лейо бачив лише у Мертвому морі. У місті шахтарів громадянин Йорданії мешкає вже п'ять років - а ось під землю спустився вперше.

Володимир Пересічний, екскурсовод:

- Это фигура гномика, или как шахтеры говорят "шубин" - это хранитель земных недр, который оберегает шахтеров от всех невзгод, неурядиц.

Гіди ще не вигадали, що саме робити із шахтним домовиком, аби він виконував мрії туристів. Як і з більшістю інших соляних скульптур - увагу до них привертають одним реченням - подивіться, яка краса. Тут зараз розповідають  лише технічну правду.

Один кілометр завдовжки - у найбільшій соляній печері може вміститися шестиповерховий будинок. Тут завжди новий рік, футбольний сезон і класична музика.

Перші стенди з фотографіями у цій залі з'явилися за день до нашого приїзду. Візит Алли Пугачової до підземелля Лейо не вразив, хлопець ожив, коли побачив солоний рекорд українського богатиря.

Володимир Пересічний, екскурсовод:

- Впервые под землей он поднял 100 пудов соли - вот диплом.

Іноземці у Соледарські печери заїжджають не часто і обов'язково зі своїм перекладачем - гіди не знають жодної іноземної мови - російською тут говорять. Але окрім знань, аби гідно прийняти чемпіонських вболівальників, потрібні ще й інвестиції.

Володимир Пересічний, екскурсовод:

- Хотелось бы в выроботках на глубине 300 метров сделать боулинг, сделать теннисный корт.

Екскурсія підземним санаторієм - тут лікують усі легеневі захворювання - і ліфтом нагору. Це єдина споруда на території, яка свідчить про те, що тут проводять екскурсії.

Лейо Ахмад Муса Абу Рдайдех, студент:

- Должны быть такие развекательные места как кафе, чтобы люди отдыхали, чтобы могли по-нормальному фотографироваться видео должны бы записать. Написать, что там и там есть туалет  - тем более, там написано, что он не работает. Зачем они нужны.

З Донеччини Тетяна Штан, Сергій Килимник К1.

Туристичні фірми Харкова також готуються зустріти іноземних гостей. Завтра К1 спробує відтворити весь історичний маршрут містом, адже він уже існує на папері. Що показуватимуть в екс-столиці України - дивіться завтра у третій серії "Чемпіонського вояжу".

Телепрограма