Яка ціна дивних помилувань?
35 років тому президент США Джордж Форд помилував свого попередника - екс-президента Річарда Ніксона. Так була поставлена крапка в Уотергейтському скандалі. За незаконне прослуховування своїх опонентів з демократичного табору - Ніксон мав би відповідати перед законом. Однак президент Форд скористався своїм виключним правом і помилував Ніксона за усі злочини, які він здійснив на посаді президента. Про найгучніші помилування з присмаком великої політики - "Одна історія".
CША: помилування Біллом Клінтоном мільярдера
Перед відставкою всі президенти США мають особливий привілей - дарувати помилування. В останній день у Білому домі Білл Клінтон помилував 140 злочинців, та один із них - особливий. Мільярдера Марка Річа звинувачували в ухилянні від сплати податків і торгівлі іранською нафтою. Як поговорювали злі язики, гріхи йому вибачили за щедрі пожертви в фонд Демократичної партії". А нещодавно Клінтон домовився з КНДР про звільнення двох американських журналісток, засуджених на 12 років за незаконний перетин кордону.
Лівія: помилування медиків, засуджених за інфікування СНІДом дітей
Зумисне зараження СНІДом 439-ти дітей. За цим обвинуваченням лівійський суд у 99-му році засудив до старти 5-тьох болгарських медсестер і палестинського лікаря. Після 8 років у в’язниці і сплати компенсації, розміром 400 мільйонів євро, смертну кару замінили довічним ув'язненням. У переговори про звільнення медиків втручається президент Франції. До Лівії прибуває його дружина Сесилія СаркозІ і єврокомісар Беніта Ферреро-Вальдер. Вони поставили останню крапку в переговорах - і лікарів відпускають додому.
Велика Британія: помилування підривника літака над Локербі
Як героя зустріли в Лівії терориста, який 20 років відсидів у британській в’язниці за підрив американського літака. Офіцер лівійських спецслужб Абдель Аль-Меграхі - єдиний засуджений за вибух авіалайнера "Панамерикан" над шотландським містом Локербі у 88му році. Та катастрофа забрала 270 життів. Терориста засудили до довічного ув’язнення, однак у серпні цього року помилували через смертельну хворобу. Преса вважає, що за цим жестом милосердя, криється інтерес Британії до лівійських покладів нафти і газу.