Головна Мапа сайту Контакти
RSS
21 вересня 2009
Один день. Світ

Медицина намагається створити чудеса

21:11

Медицина не стоїть на місці, а буквально перелітає з одного місця - в інше. В Індії приземлився літак-клініка, що спеціалізується на хворобах зору. На іншому кінці світу - в США - жінці повернули зір після того, як у її око вживили її власний зуб. А у Вашингтоні науковці створюють багатофункціональні контактні лінзи. Дива сучасної офтальмології - в наступному огляді.

Звичайні контактні лінзи - вчорашній день для американських науковців. Вони створюють багатофункціональні лінзи. Які, наприклад, могли б надавати інформацію про загальний фізичний стан людини. Для цього на лінзі прилаштовують мікроскопічні сенсори, які зчитують дані з сітківки ока. Також нові контактні лінзи могли би виконувати функцію комп'ютерного монітора. Проект іще в зародковому стані. Поки ж вчені навчилися відображати на лінзі-моніторі літеру "Е". Але час, коли можна буде просто вдягнути лінзу й гуляти інтернетом та дивитися фільми - вже не за горами. Переконують ентузіасти.

А очні хірурги з Флориди провели надзвичайно рідкісну операцію. Аби відновити зір 60-тирічній Кей Томсон, вони в око вживили її власний зуб. Таку операцію до цього у світі виконували всього кілька разів. Спершу видаляють один із зубів пацієнта, далі у ньому роблять невеликий отвір, у який поміщають лінзу. Відтак цю "конструкцію" вставляють в око. Зуб виконує функцію якоря, що міцно фіксує такий міні-телескоп. За словами хірургів, очне яблуко - це надзвичайно чутливе місце. І лише зуб може прижитись в оці і створити необхідну "атмосферу".

Хороша новина для пацієнтів у тих країнах, де лікування хвороб зору на не надто високому рівні. Туди може завітати єдина у світі клініка-літак із найновішим обладнанням очної медицини. Зараз вона гостює у Індії. Там проводять діагностику, лікування і навіть проводять складні операції. Одночасно клініка здатна прийняти до півсотні пацієнтів. Медпрацівники крилатого комплексу розповідають - їхня основна мета допомагати хворим та обмінюватися досвідом з експертами із різних країн світу.

Телепрограма