Головна Мапа сайту Контакти
RSS

Новини каналу

Як правильно харчуватися восени

Як правильно харчуватися восени

8 жовтня 2014 | 14:57

"Унылая пора! Очей очарованье! Приятна мне твоя прощальная краса" - геніальний Олександр Сергійович зумів кількома словами описати всю двоїстість осені. З одного боку осінь зачаровує своєю непомітною красою, з іншого – змушує нас сумувати. Восени організм переходить на новий ритм життя, щоб максимально комфортно пережити сезонні зміни. Зробити це можна, також, за допомогою правильного харчування. Пропонуємо вашій увазі кілька простих рекомендацій, як потрібно харчуватися в осінній період, щоб добре себе почувати.

1. Не обмежувати себе в їжі. Фахівці категорично не радять восени сідати на дієти. З настанням холодів, організм затрачує дуже багато енергії на підтримку температури тіла. І від дієти не буде ніякої користі, вона тільки змусить організм спалювати свої власні тканини. Чи помічали ви, що восени ми відчуваємо себе вічно голодними і замерзлими? Так ось, організм прекрасно знає, що йому потрібно - калорійна їжа, багата на білки і ненасичені жири, і бажано гаряча. Гарячі супчики та каші не тільки допоможуть вам зігрітися, але й позитивно вплинуть на роботу шлунково-кишкового тракту.

2. Однак, їсти все підряд, щоб тільки вгамувати свій голод, теж не варто. Ми ж не хочемо набрати зайву вагу, чи не так? Тому вживання продуктів, які містять багато "порожніх калорій", краще обмежити, а то й зовсім виключити. Борошняне, цукор, копченості, жирне м'ясо, майонез, здобні булочки, чіпси, газовані напої - це те "паливо", яке навряд чи допоможе вам зігрітися, але залишить на пам'ять милі складочки на талії і стегнах.

3. Їсти багато вітамінів - овочів, фруктів, поки вони ще є. Хоча, розуміємо, що салатиків вже не так сильно хочеться, як жарким літом. Та ми й самі говорили про користь гарячої їжі. Але ж ніхто не заважає нам і овочі їсти в гарячому вигляді? Наприклад, робити соте та рагу, запікати. Більшість овочів можна запекти в духовці цілими: помідори, баклажани, перець, кабачки, цибулю, гриби. Це буде дуже смачно і зовсім не важко. Тільки не забудьте заздалегідь застелити деко фольгою, щоб його подальше відмивання не зіпсувало вам задоволення від їжі.

4. Вживати побільше продуктів, які містять вітамін А. З настанням холодів у багатьох з нас, дівчаток, ніжних і трепетних створінь, шкіра на ногах і руках стає дуже сухою. У когось навіть з'являється так звана холодова алергія - деякі ділянки шкіри стають шершавими. І тут нам на допомогу приходить вітамін А - він захистить нашу шкіру від подібних ексцесів. Тому їмо печіночку та моркву. До речі, відмінна страва, яка містить і те, й інше - печінковий паштет.

5. Ще одна проблема, яка виникає практично у всіх, коли настає осінь, а небо затягується сірими хмарами, - це постійна сонливість. Однак, це можна виправити! Адже існують продукти, які можуть нас підбадьорити: жирна риба (сардина, скумбрія, тунець, лосось), ікра, помідори, спаржа, солодкий перець, ківі, грейпфрути, зелені яблука. А ось підбадьорювати себе за допомогою чаю та кави, чомусь, дієтологи нам не рекомендують. Та нам все ж здається, що чашечку в день ми можемо собі дозволити. Потай від дієтологів.

6. Що ще нам зробити розумного, доброго і вічного для нашого організму до настання холодної, вітряної та (якщо говорити про наш регіон) ще й сирої зими? Звичайно ж, намагатися максимально зміцнити імунітет. Що ж нам допоможе оптимально впоратися з цим завданням?

По-перше, це багатий на білки раціон. Білки - це фундамент нашої імунної системи, її найважливіший "будівельний матеріал" (а подайте-но сюди м'ясо, рибу, яйця і бобові!).

По-друге, це чарівне поєднання вітамінів А, С і Е. Воно не тільки перешкоджає потраплянню в організм хвороботворних бактерій та вірусів, але і допомагає клітинам боротися з ними, якщо вони все ж якимось чином туди потрапили. Де взяти вітамін А ви вже знаєте, а основні джерела вітаміну С: шипшина, солодкий перець, смородина і обліпиха, а вітаміну Е особливо багато в мигдалі та лісових горіхах.

І третій компонент нашого найміцнішого імунітету - це часник. Цілющі властивості цього продукту воістину дивовижні, іноді його називають ліками від усіх хвороб. Сирий рублений часник має дуже сильні антивірусні властивості та вважається найефективнішим природним антибіотиком.

7. А ось модна нині індійська медична система Аюрведа пропонує власний підхід до харчування восени. Згідно Аюрведі, рік ділиться на 6 сезонів, в кожен з яких наш організм поводиться по-своєму. Восени два таких періоди: Варша - серпень-вересень і Шарада - жовтень-листопад.

В період Варша, виявляється, збільшується навантаження на легені й товсту кишку, а от здатність організму до перетравлювання їжі навпаки зменшується. Тому в цей період рекомендується простимулювати саме органи шлунково-кишкового тракту - включити до раціону гостру і гірку їжу, нежирне червоне м'ясо - краще дичину, але можна і яловичину, злаки - рис і гречку.

Період Шарада - осінньо-зимове міжсезоння. Це просто ідеальний час для ласунів. Фрукти, мед, торти, тістечка, мармелад, варення, зефір - все це можна сміливо вживати в їжу, не боячись погладшати.

8. Ну і, зрозуміло, варто подумати про свій душевний стан. Ми сподіваємося, що за два тижні, які минули з моменту нашої публікації про продукти щастя, ви вже встигли включити їх до свого раціону. Якщо ні, то саме час зробити це зараз.

Будьте здорові та життєрадісні за будь-якої погоди і в будь-яку пору року:)

Телепрограма