Головна Мапа сайту Контакти
RSS
4 травня 2009
Один день. Україна

Театральний художник-гример

21:10

Він не знає жалю. За лічені хвилини наставить синців, виб'є зуби, понівечить обличчя та повискубує волосся. Адже у нього така робота. К1 продовжує серіал - "Оце так професія!". Сьогодні ми розкажемо про театрального художника-гримера.

Вже півстоліття Віталій Доломанський чергує за лаштунками національної опери із пляшечкою клею - раптом у актора вус відклеїться чи ніс відпаде. Без казусів на цій посаді не обійтися. Про нелегкі будні художника по обличчю - далі у сюжеті тетяни Штан.

Тетяна Штан, журналіст:

- В кількох кроках за моєю спиною вже починається оперна сцена. Та туди можна потрапити лише через ось ці двері. Тут актор перетворюється на персонажа. Подорожувати у часі можна просто сидячи у цьому кріслі – Мить, і ми у 18 столітті.

Секрети перетворень Віталій Доломанський опанував у 16 років. Він вже більш як півстоліття на одному місці - у трудовій книжці єдиний запис - посада: художник-гример - місце роботи: Національна опера України.

Палітра гриму дуже нагадує фарби художника. Обличчя акторів служать за полотно. Він не приховує зморшки, а навпаки домальовує їх.

Віталій Доломанський, художник-гример:

- Это обычные московские гримы. У нас при освещении косметика эта вся не годиться. Грим для нашего освещения - сцена большая потом оркестровая яма, потом публика сидит.

Оперна слава України - Гришко, Кочерга, Гмиря - це частина заслуги і Віталія. Їх образи творилися його руками.

Віталій Доломанський, художник-гример:

- С Гришком было такое: шел у нас арсенал. Я загримировал его, все приклеил усы, а это было после развенчания Сталина. Он сидит, смотрит, не знаешь, на кого я похож? На Сталина - взял усы снял.

Доки актори виходять на підмостки за черговою порцією слави - він у своїй тісній гримерці готує образи до нової вистави. Сотні ящикІв - 5 тисяч перук. Вони - майже все його життя.

Віталій Доломанський, художник-гример:

- 15 есть такие старые, что время списывать, но я ничего не списываю так, потому что бывает, что не идет не идет, а потом раз - постирали завили и опять идет. Тут половина париков еще до военные есть.

Уваги гримера потребують не лише актори. Перуку до вистави потрібно зачесати, додати волоссю блиску та накрутити локони.

Якщо перуки купують - то вуса та бороди потрібно робити самотужки. На цій стіні лише 1 відсоток від усіх створених Віталієм. Пастижер - це окрема професія, та без цього вміння театральному гримеру ніяк не обійтися.

Віталій Доломанський, художник-гример:

- В основном усы бороды они не с человеческих делаются, а с буйволиных, оно жестче и похоже больше на бороду будет.

Нещодавно Віталій почав гримувати і себе - не для сцени, а для життя.

Тетяна Штан, Юрій Романюк, К1.

Телепрограма