Криза - нові можливості. Дармовий Київ
З порожнім гаманцем у столиці України. Прожити один день у Києві, витративши копійки, змогли наші кореспонденти. К1 продовжує серіал "Криза - нові можливості". У попередніх частинах ми розповіли, як у фінансову скруту подорожувати задарма і де шукати підробітку.
І ці сюжети ви можете переглянути на нашому сайті. Цього разу ми розповімо, як вижити в мегаполісі та ще й цікаво відпочити. Де у столиці пропонують дармові екзотичні обіди та культурні розваги - знає Тетяна Штан.
Анастасія жодного разу не користувалася дармовими послугами. Про те, що в столиці у світову мережу можна вийти безкоштовно - дізналася від нас. Безоплатний Wi-Fi пропонують більшість столичних мереж швидкого харчування, виставкових центрів та готелів.
Анастасія Лях, учасниця експерименту:
- Сейчас в нынешних финансовых условиях, я думаю, это удобно.
Забиваємо у пошук "Віддам задарма" і потрапляємо в інтернет-блог. Від шкарпеток до побутової техніки та меблів - тут усе можна забрати безкоштовно. Витрачатися доведеться тільки на перевезення.
Анастасія Лях, учасниця експерименту:
- Вот бесплатно отдают тахту двухспальную, еще и с ящиком для белья. Состояние на 5 написано. По фото тоже нормально, почему бы не взять, если люди отдают бесплатно.
За десять хвилин ми знайшли всі необхідні речі, аби віртуально обставити кімнату - шафу та комп'ютерний стіл. Потім побутову техніку. І насамкінець обрали домашніх улюбленців. Одне слово, все, що необхідно для початку життя у столиці.
Все по нуль гривень - таких вивісок у столиці не зустрінеш. Та прожити один день безкоштовно у Києві можна. Ми спробуємо знайти, де у мегаполісі задарма годують та розважають. Свої знахідки ми знімемо ось на цю відеокамеру.
Вдаючи з себе голодних студенток, прямуємо до одного з центрів східної релігії - тут щодня можна безкоштовно пообідати. Без запитань нас запрошують до храму і вносять у список гостей. Їжу варять у великих казанах - брати можна скільки завгодно. Меню складається лише із вегетаріанських страв: рис, салат, овочеві котлети та рагу. До таких голодних ротів тут звикли.
У храм можуть також пустити на нічліг, але з дозволу голови общини. Жити тут дозволяють лише вірянам.
Анастасія Лях, учасниця експерименту:
- Вообще-то я не сторонница вегетарианской кухни, я очень люблю мясо, но тем не менее, было очень вкусно, по-семейному, по-домашнему, овощное рагу мне очень понравилось.
Фільм за 1 гривню можна подивитися у кіноклубі Києво-Могилянської академії. У будні стрічки крутять у навчальному корпусі на вулиці Набережно-Хрещатицькій, у вихідні - на Ільїнській. Зазвичай показують старе кіно, але сьогодні тут нова білоруська картина. Знімати у залі заборонено.
Анастасія Лях, учасниця експерименту:
- В условиях кризиса, когда многие кинотеатры подняли цены на билеты чуть ли не в 2 раза, думаю, кинотеатр Могилянки - прекрасная альтернатива, тем более атмосфера - нету жующих поп-корн, чавкания семечек и т.д.
Буккросинг, або обмін книжками, пропонує одна зі столичних книгарень. Беремо вже прочитану книжку і йдемо з Анастасією до шафи з літературою, яку пропонують на обмін. Вибір невеликий - усього три полиці. Поряд із книжками - правила буккросингу.
Учасників просять приносити улюблені книжки, а не ті, яких вони хочуть позбутися. Один культовий роман Анастасія обмінює на інший - усе це безкоштовно.
Анастасія Лях, учасниця експерименту:
- Выбор довольно слабый, один стенд, пару полок, причем в основном зарубежная литература, то есть, мало украинской, но поскольку дело только начинается, то оно разрастется, люди будут больше ходить, больше обменивать, через некоторое время здесь будет интереснее и увлекательнее.
Спробувати всю київську шару за один день неможливо. Безкоштовно у мегаполісі можна постригтися, зробити манікюр та навіть записатися на масаж. Але за це доведеться заплатити часом - на вас експериментуватимуть майбутні фахівці.
Тетяна Штан, Вячеслав Фролов та Олег Невядомський, К1.
Заснувати власний бізнес, коли інші підприємці згортають свої справи. Де зняти дешевий офіс, як знайти клієнтів і почати заробляти більше - дивіться завтра четверту серію "Криза - нові можливості!" - "Бізнес із повітря".