190 років тому боксери вперше озброїлися шкіряними рукавичками. Історію цього боксерського атрибуту та ціну ексклюзивних екземплярів дізнавався Дмитро Євчин.
190 років тому боксери вперше озброїлися шкіряними рукавичками. До цього бійці просто мірялися силою навкулачки - без будь-якого захисного обладунку. Рукавички увійшли до вжитку водночас із запровадженням "Першого кодексу правил боксу", котрий склав британець Джон Чамберс. У документі середини 19-го століття було чітко вказано - використання рукавиць обов'язкове для кожного джентльмена. Історію цього боксерського атрибуту та ціну ексклюзивних екземплярів дізнавався Дмитро Євчин.
"Батьком англійського боксу" називають Джека Бротона. Саме він винайшов та впровадив спеціальні рукавиці з м'якою набивкою, котрі захищали суглоби кулака. Ось таку амуніцію боксери використовували до кінця 19-го століття. Утім з року в рік ширина набивки збільшувалась, і згодом рукавички набули більш звичної округленої форми. На світлинах - обладунок зразків 20-го століття. Сучасні рукавиці легші, зручніші та зменшують ризик дістати травму, наприклад струс мозку. На цих кадрах поєдинок Віталія Кличка та Ленокса Люїса. Для українця його рукавички - більше, ніж просто спортивна амуніція.
Віталій Кличко, почесний чемпіон світу з боксу (WBC):
- Да, у меня есть дома перчатки, в которых я боксировал против Леннокса Льюиса. Есть перчатки, которые я дарил после боя, как талисман, своим близким и родным, людям, которые помогли мне готовиться к поединку.
У 2004-му році колишній абсолютний чемпіон світу, росіянин Костя Дзю подарував президенту Володимиру Путіну боксерські рукавиці. Цей атрибут став символом великих перемог у ринзі і талісманом власника. Зокрема, два дні тому інша пара рукавичок Кості Дзю пішла з молотка за 20 500 євро. Переможець аукціону придбав їх для свого сина, прихильника боксу. В Україні є і свій власник чемпіонської атрибутики. Миколі Кобзову пощастило придбати на аукціоні рукавиці Віталія Кличка.
Микола Кобзов, власник боксерських рукавиць Віталія Кличкa:
- Я всегда думал, что такие перчатки должны стоить гораздо дороже. На самом деле я даже не думал, что мне отдадут их. Потому что у меня была энная сумма денег, и я думал, что будут торги, и у меня их заберут. Раз - и все. Я стал щасливым обладателем перчаток, поэтому мне хватило денег даже на футболку Андрея Шевченко.
На диво, особливого попиту на спортивні раритети в Україні немає. Тому і ціна на них - на відміну від Росії - значно нижча. Рукавиці почесного чемпіона світу з боксу - річ ексклюзивна і дорога. Утім, у ціні значно поступається футбольним раритетам. Якщо футболка Андрія Шевченко коштує 6 тисяч гривень, то рукавиці Віталія Кличка усього 4 тисячі.
Сам Микола Кобзов був здивований тим, наскільки легко йому дістався спортивний сувенір. Конкурентів на торгах у нього не було.
Микола Кобзов, власник боксерських рукавиць Віталія Кличкa:
- Какая-то там поп-звезда, я уже не помню... Дали за ее перчатки 37 тысяч гривен, а перчатки Виталия Кличко отдали мне за четыре тысячи гривен. То есть непонятно. Я думаю, что наши люди немного недооценивают то, что есть в нашей Украине. Кличко для Украины важнее чем та звезда, которая в Голливуде.
Для Миколи чемпіонські рукавиці Кличка-старшого - не просто можливість похизуватися трофеєм перед друзями. Це своєрідна психологічна допомога на підсвідомому рівні.
Микола Кобзов, власник боксерських рукавиць Віталія Кличкa:
- Помогали очень много раз. Я не буду приводить примеры. Но много раз, очень много. Потому что это бывает невидимая помощь. Знаете, они просто поддерживают морально. Достаточно посмотреть в ту сторону - и уже думаешь… Вперед! И ни шагу назад!
Захист, символ та навіть талісман. Сучасні боксерські рукавички - річ універсальна. Для професіоналів - це спосіб оголосити про свою перемогу. Підняті догори руки у рукавицях у боксі - це жест більш ніж красновмовний.
Бій за правилами між Віталієм Кличком та Семюелем Пітером відбудеться 11-го жовтня. Його ви побачите на телеканалі Інтер.