Фестиваль «Молодість» подарував українському кінематографу ринок ідей "Molodist Film Boat Meeting". На розсуд впливових європейських продюсерів представили вісім кращих задумів для кіносценаріїв із 50 , надісланих на фестиваль.
Фестиваль «Молодість» подарував українському кінематографу ринок ідей "Molodist Film Boat Meeting". На розсуд впливових європейських продюсерів представили вісім кращих задумів для кіносценаріїв із 50, надісланих на фестиваль.
Майже усі фіналісти потребують фінансової та дистриб’юторської підтримки з-за кордону. Про можливості і важливість кінопродукції - у сюжеті Тетяни Козирєвої.
Ось на цьому кораблі молоді кінематографісти вудять золоту рибку - впливових європейських продюсерів. Нова ініціатива фестивалю «Молодість» - лабораторія для міжнародних кінопроектів.
Андрій Халпахчі, художній керівник фестивалю "Молодість":
- Нам здається дуже важливим, щоб якісь іноземні фільми знімали в Україні і щоб Україна теж, щоб знімаючи свої фільми мала іноземних партнерів, бо кіно це індустрія - фільм має вийти на європейський чи світовий ринок і можливість ця є тільки за рахунок коопродукції.
Тетяна Козирєва, журналіст:
- Російськомовного «Капітана Гранта» довірили знімати режисера і кліпмейкера Алану Бадоєву, незважаючи на те, що на його рахунку лише один повнометражний, художній фільм.
Якщо у «Оrange love» бюджет три мільйони доларів, то у чергової екранізації Жуля Верна - двадцять. Половину коштів на стрічку вже пообіцяли російські інвестори. Амбітний проект зніматимуть на узбережжі Нової Зеландії та Австралії. Будуть у ньому повітряні й підводні зйомки, складний постпродакшн та симфонічна музика в аранжуванні.
Максим Данкевич, кінопродюсер:
- Мы меняем ключевые события, которые известны нам по книге и по предыдущим фильмам. В частности мы изменили финал - мы сделали его очень мощным и немного драматичным, абсолютно неожиданным для зрителя.
Історію українського баяніста презентував молодий угорський режисер. Герой його задуму залишає родину і їде заробляти вуличним музикантом на вулицях Європи. Режисер щойно закінчив академію кінематографії у Будапешті, можливо, саме стрічка «Не дивись назад» стане його дебютом у повному метрі. У Денеса вже є продюсер в Угорщині, натомість в Україні сподівається знайти акторів і додаткове фінансування.
Денес Нагі, режисер фільму "Не дивись назад":
- Коли я був у Берліні, то трохи засмутИвся з того, що я зі сходу і відчував себе ближчим до українців, аніж до Заходу. І цей фільм, мабуть, про мене, про те, як я почувався в Берліні. Там я познайомився з великою кількість вуличних музикантів з України. Влітку минулого року навіть приїжджав у Донецьк.
Україський документальний проект - "Моя мама - дельфін" вже побував на чотирьох подібних ринках ідей. Сценарій про жінку, яка взяла на виховання вісімнадцять дітлахів, отримав чимало позитивних відгуків, утім замало конкретних пропозицій.
Дмитро Тяжлов, оператор-постановник:
- В пичинг-сесии важнее даже не получить какую-то суму, а важнее получить эволюцию, отзывы. И зачастую большинство авторов после пичинг-сесии даже пересматривают свой проект, развивают его. Проект набирает глобального значения.
Єдина ж велика перемога проекту - знайомство із Симоною Бауман - відомим німецьким продюсером документального кіно. Тож, це вже українсько-німецька коопродукція.
Симона Бауман, кінопродюсер (Німеччина):
- Проект в конце концов должен выглядеть так, чтобы люди и у нас понимал, и здесь чтобы посмотрели на Украине - над этим надо работать, но в этом случае все проще, потому что режиссер из Германии.
Презентовані проекти, які не зацікавлять присутніх тут продюсерів, вже наступного року поїдуть у Таллінн - на Естонський фестиваль - разом із представниками "Молодості". Там далі шукатимуть партнерів для майбутнього кіно.
Тетяна Козирєва, Сергій Дубінін, "К1".