Одеським школярам тепер не позаздриш. Приховати свої оцінки від батьків більше не вдасться. Їх можна дізнатись просто з інтернету.
Одеським школярам тепер не позаздриш. Приховати свої оцінки від батьків більше не вдасться. Їх можна дізнатись просто з інтернету. Так званий "електронний щоденник" вже пройшов випробування, тож до кінця року хитрі системи з'являться в усіх школах Одеси. Вже є і перші результати експерименту - учні не прогулюють уроки й отримують лише високі бали. Шлях оцінки від журналу до батьків простежила Тетяна Штан.
Тетяна Штан, журналіст:
- Це одна з перших одеських шкіл, у якій запровадили електронні щоденники. Поганої оцінки тут не позбудешся гумкою чи коректором. Всі зароблені бали тепер надходять батькам на мобільний телефон в смс-повідомленнях.
Про те, що отриманого не зітреш, учень восьмого класу Микита Давидов дізнався випадково. Батьки до останнього тримали в секреті від сина, що беруть участь у тестовій програмі "електронний щоденник".
Микита Давидов, учасник програми "електронний щоденник":
- Я ушел с 6-го урока, и моей маме пришло сообщение о том, что меня не было. Я пришел домой, думал, что мама ничего не знает. А она спрашивает: "Где ты был на 6-м уроке?" Я подумал: откуда она знает? Она мне сказала, что подписалась на "электронный дневник".
Прогули відсутні, погані оцінки також. Бали за відповідь вчитель одразу зі шкільного журналу дублює на спеціальний бланк. В кінці уроку папірець відносять до оператора. Вчителька молодших класів Катерина Стародубська у вільний від роботи час опановує нову спеціальність оператора сайту. Шлях оцінки від журналу до батьків - це лічені хвилини.
Катерина Стародубська, вчителька молодших класів:
- Получили мы ведомость, после этого вводиться логин и пароль, и мы выходим на сайт, на котором вводятся оценки. Выбираем неделю, у нас уже пошла следующая неделя, я выбираю предмет и выбираю, какой бал получил ребенок - здесь можно отметить и сразу отправить смс.
Послуга "електронний щоденник" Інзі Раєвській обійшлася у 130 гривень за рік. Тепер вона щотижня отримує смс-повідомлення про успіхи доньки.
Інга Раєвська, мати учасниці програми "електронний щоденник":
- Уважаемые родители, русскаий язык тематическая - 11, алгебра - 10. Это нужная система, потому что, отправляя ребенка в школу, я должна быть уверена, что он находится в школе. Теперь я вижу - да, она все время в школе.
Від ідеї до народження "електронного щоденника" минуло 2 роки. Ігор Перлов - головний ініціатор створення сайту. Тепер закликає усіх охочих приєднуватися до одеської програми.
Ігор Перлов, заступник начальника Одеського міського управління освіти і науки:
- Любой город Украины созваниваеться или списываеться с администратором портала, заявляет о том, что они готовы к участию в данном проекте, им говорят, что необходимо, чтобы в городе было создано, и мы их включаем в этот проект.
На повну потужність програма запрацює лише з нового року. А ось одеські учні вже гадають, як щоденник знову зробити таємницею.
Микита Давидов, учасник програми "електронний щоденник":
- Ну вообще-то я знаю, как эту систему обмануть - если кто-то из знакомых знает компьютер, то можно открыть эту систему и ввести свои данные - и все.
З Одеси Тетяна Штан, Олексій Шматов, К1