Звичайним феєрверком на свята вже нікого не вразиш. Натомість гості будуть у захваті, якщо ви їм продемонструєте вміння жонглювати вогнем. Цього навчають у школі вогню "Проти ночі".
Звичайним феєрверком на свята вже нікого не вразиш. Натомість гості будуть у захваті, якщо ви їм продемонструєте вміння жонглювати вогнем. Цього навчають у школі вогню "Проти ночі". Улюблений інструмент вогняних людей - поі - дві кулі на мотузках чи ланцюгах.
Ці кулі підпалюють і крутять, малюючи у повітрі різноманітні фігури. Поінг виник у Новій Зеландії. Місцеве плем’я Маорі використовувало м’ячі на мотузках, тренуючи швидкість реакції, координацію рухів і граційність. Дарина Горова і собі опанувала мистецтво жонглювання вогнем.
Це - наша вчителька Богдана Ткачук. У Польщі вона побачила виставу незвичного театру. Головними акторами були вогняні кулі, палиці й віяла. Вже вдома Богдана самотужки брала уроки для початківців. Зараз вона - учасниця театру вогню "Проти ночі".
Богдана Ткачук, артистка театру вогню "Проти ночі":
- Коли виступає саме наш театр - чи на фестивалі, чи на корпоративних замовленнях, підходять люди і питають, де можна навчитися. І саме тому у нас з’явилася ідея відкрити першу в Україні школу вогню.
Початківці займаються з навчальними поями. Це звичайна панчоха з тенісним м’ячем усередині.
Богдана Ткачук, артистка театру вогню "Проти ночі":
- Просто крутимо вперед. А тепер дивимося на себе в дзеркало, яка у нас виходить траєкторія. Вона повинна бути рівненька. Намагаємося працювати кистями.
Те, що зі сторони видається таким простим, зробити досить складно. Це - найпростіший елемент поїнгу: метелик. Загалом базових вправ близько двадцяти. Але головне - фантазія.
Богдана Ткачук, артистка театру вогню "Проти ночі":
- Пробуй. Ти дивися на поі, а не на своє віддзеркалення. От вперед вони йдуть, потім розвертаєшся - і назад.
Перший курс триває півроку. Наприкінці - іспит: випускники ставитимуть свій простенький номер. Тільки потім їм дозволять приборкувати стихію. Ростислав Заболотний - нині один із найкращих вогняних умільців країни, вперше про вогняне шоу дізнався випадково.
Ростислав Заболотний, артист театру вогню "Проти ночі":
- Я искал себе какое-то занятие, чтобы можно было взять его всегда с собой. И чем можно заниматься, допустим, в другом городе, если я поеду куда-то отдыхать, или на пляже, или еще где-то. И я узнал про пои.
Так крутити палаючі кулі можна будь-де і будь-коли. Для К1 Ростислав і Богдана на десятиградусному морозі погодилися показати справжній поїнг .
Ось ці пої - професійні. Спеціально замовляли на їхній батьківщині, у Новій Зеландії. Ланцюг тут надміцний, а кулі - в перекладі "мавпячі кулачки" - зроблені з вогнетривких мотузок. Богдана працює з ними вже рік, а виглядають як нові.
Ось чого можна навчитися в школі вогню за годину. А працювати з палаючими поями дозволяють лише професіоналам.