Сідати в ліфт - небезпечно для життя. Це затямили мешканці однієї зі столичних багатоповерхівок. Тут уже два роки підйомник працює всього кілька годин на добу.
Сідати в ліфт - небезпечно для життя. Це затямили мешканці однієї зі столичних багатоповерхівок. Тут уже два роки підйомник працює всього кілька годин на добу. А у передноворічні свята в ліфті три години просидів лікар швидкої допомоги - під загрозою опинилося життя дворічної дівчинки. Чим закінчилася історія та хто відповідає за несвоєчасне реагування аварійних служб - знає Тетяна Штан.
Сьогодні - перший день після хвороби. Дворічна Юля збирається у дитячий садок. Новорічні подарунки Дід Мороз приніс дівчинці в лікарняну палату. Туди вона потрапила із діагнозом "ядуха".
Валентина Ярошенко, мати Юлі:
- 29 числа мы вызвали ребенку неотложку, потому что поднялась температура до 39,7 состояние ухудшалось и ухудшалось, врач приехал быстро, потому что знал, что это за диагноз, вот по нашему объяснению, по нашему рассказу он когда приехал, то, как полагается, застрял у нас в лифте.
Доки рідні дівчинки боролися за її життя, лікар намагався вибратися з кабіни ліфта. Так і не дочекавшись "швидкої", за телефон взявся дідусь Юлі. У записнику тепер десятки номерів - від аварійної до МНС - охочих допомогти так і не знайшлося.
Олег Ярошенко, дідусь Юлі:
- Аварійна ліфта, які сказали, що виїхали, також телефонував на дільницю - також сказали, що саме вийшли, що скоро будуть. Я потім передзвонив - вони десь поїхали, немає ніякого зв'язку.
Передноворічне ув'язнення у ліфтовому карцері лікар швидкої допомоги добре запам'ятав. У журналі викликів - це чорний день, Олег Науменко приїхав до будинку хворої о шостій вечора, а в квартиру зайшов о пів на десяту. Ці "додаткові" три години допомоги чекали ще двоє дітей.
Олег Науменко, лікар швидкої допомоги:
- Вот когда ты стоишь 2,5 часа в холодном лифте, ветер воет, и ты тупо давишь на все кнопки - а вдруг повезет, и мне просто удастся разблокировать.
Лікар звільнився з пастки самостійно. Встиг допомогти Юлі - ускладнень вдалося оминути.
Олег Науменко, лікар швидкої допомоги:
- Это заболевание опасно тем, что тяжелая степень астеноза заканчивается удушием - в тяжелых случаях приходится идти на траетомию. То есть, в разрез вставляется специальная трубочка, через которую больной дышит, потому что гортань перекрыта, ребенок не может сделать вдох.
Аварійна бригада приїхала до будинку тільки наступного дня. Після ремонту ліфт поїздив ще кілька годин і знову став. Так підйомник у будинку працює вже більше двох років.
Мешканці цього під'їзду навіть в той короткий час, коли ліфт працює, обходять його десятою дорогою - адже чи не кожен з них провів у ньому не одну годину. Навіть на останній 10-й поверх тут воліють підніматися сходами.
Заяву від мешканців будинку до ЖЕКу відносимо разом із Катериною Пономарьовою. Щодня вона долає дві сотні сходинок до своєї квартири. Головний інженер усю вину покладає на виробника ліфта, аварійних робітників і нестачу коштів.
Сергій Кравчук, головний інженер ДУ №12:
- 25 років гарантія ліфта. Ну хто такі гроші викине, якщо ліфт сьогодні коштує 200 тисяч?
А про надзвичайну передноворічну історію тут взагалі ніхто не знає.
Сергій Кравчук, головний інженер ДУ №12:
- Я про це перший раз чую. А що в такому випадку роблять? Карають фінансово. Я встановлю, яка була ситуація, тоді потрібно писати на них лист.
Лікар Олег Науменко виїжджає на черговий виклик. У нього тепер нове професійне правило - ніколи не сідати в ліфт.