110 років тому на футбол захворіла Південна Америка. Гра захопила весь континент, і тепер латиноамериканський футбол - всесвітньо відомий бренд. У тонкощах футболу в стилі латино розбирався Дмитро Євчин.
110 років тому на футбол захворіла Південна Америка. У 1899-му в столиці Уругваю заснували перший футбольний клуб - "Насьйональ". До складу команди увійшли тільки місцеві гравці. Згодом гра захопила весь континент, і тепер латиноамериканський футбол - всесвітньо відомий бренд, котрий користується шаленим попитом у Європі. До того ж гра у Новому світі має особливий стиль. У тонкощах футболу в стилі латино розбирався Дмитро Євчин.
Європейці навчили південноамериканців футболу, а тепер учні б'ють своїх учителів. За результатами міжконтинентального Кубку, котрий зазвичай розігрують найкраща європейська і американська команди статистика на користь південноамериканців. Вони вигравали Кубок 22 рази, у команд Старого світу на один трофей менше.
Серед національних збірних південноамериканці теж поза конкуренцією. Бразильці виграли 5 Чемпіонатів світу. На цих кадрах матч Мундіалю-70. Некваплива атака - Пеле виводить на ударну позицію Жаїрзіньйо, удар, і м'яч у сітці. Саме тоді бразильці й здобули свій третій Кубок світу. А технічний футбол команди запам'ятався усім.
Дмитро Джулай, футбольний оглядач, знавець латиноамериканського футболу:
- У Південній Америці індивідуалізм цінувався завжди і цінується й досі. І якийсь красивий фінт може викликати більше захоплення у публіки, аніж якась комбінаційна гра.
У Південній Америці просто інакше бачать футбол. І це своє бачення футболу Південна Америка потім вже повертає Європі.
Наприклад, Роналдіньйо своє бачення футболу привіз спочатку до Барселони. Чемпіонат Іспанії став іще видовищнішим. Щороку тим же шляхом до Європи переїжджають десятки сформованих латиноамериканських гравців. І тим не менш колодязь талантів Нового світу ніби й не вичерпується.
Дмитро Джулай, футбольний оглядач, знавець латиноамериканського футболу:
- Грати на вулиці, грати без належного взуття і не тим м'ячем - це все одно розвиває певну техніку, яку, можливо, інакше і не розвинути в людині. Але водночас, є справді дуже чітка система, у тій таки Аргентині, у тій таки Бразилії, в тому ж таки Уругваї. Є чітка система пошуку молодих футболістів.
Такий підхід гранично відрізняється від європейської і особливо від української практики.
Дмитро Джулай, футбольний оглядач, знавець латиноамериканського футболу:
- У нас людина може грати 5-7-9 років у команді. І розказують - куди ж ми будемо відпускати. Він же такий важливий гравець. А там все просто. Відпускають, отримують гроші, ростуть нові.
Окрім всього, Південна Америка відома своїми запальними фанами. Сутички з поліцією, бійки між уболівальниками та справжні вуличні війни. Це все - частина великої гри в Америці.
Дмитро Джулай, футбольний оглядач, знавець латиноамериканського футболу:
- Все одно ця культура, вона так чи інакше росте з тих проблем, які є у суспільстві. Вона не з'являється просто на стадіоні. Ми приходимо на стадіон і стаємо хуліганами. Ні. Це зовсім інше.
Власна культура уболівання та оригінальний стиль гри - саме це й приваблює у латиноамериканському футболі.
Дмитро Євчин, Вадим Свиридонов, К1.