За тиждень у Римі стартує Чемпіонат світу з плавання. Збірну України на змаганнях у столиці Італії представлятимуть 25 спортсменів. Переважно молоді, перспективні та поки… маловідомі.
За тиждень у Римі стартує Чемпіонат світу з плавання. Збірну України на змаганнях у столиці Італії представлятимуть 25 спортсменів. Переважно молоді, перспективні та поки… маловідомі. "Молода гвардія" пройшла хрещення боєм на етапі Кубка України в Харкові, потім вирушила на тренувальний збір до Дніпродзержинська. І тільки тепер дісталась Києва. Оновлену українську збірну бачив Дмитро Євчин.
Зараз триває заключний етап підготовки до Чемпіонату світу. Заключний, однак не менш виснажливий. Спортсмени проводять у басейні по чотири години на добу. Це два тренування. Спочатку - дві години вранці, і дві - ввечері.
Нічого не вдієш. Зазвичай, краса професійного спорту ховається за отакою одноманітною працею. У плаванні, зокрема, за невпинним рухом від бортика до бортика. У Римі честь національного прапора захищатимуть плавці, яким і 20-ти немає. І з ними - дядько Лісогор. Це уперше титуловані ветерани готуються до чемпіонату разом з необстріляною молоддю.
Олег Лісогор, чемпіон світу з плавання (2001):
- Ну на самом деле мы сами были инициаторами изменений в команде. То есть, мы хотели чего-то нового. Самое главное, чтобы это было развитие. Сейчас это действительно идет развитие. Пусть команда и омолодилась, но я считаю - это огромный плюс. Потому что и взгляд на будущее есть, и смена достойная есть.
Спільні тренування команди - ідея Сергія Бондара. Він працює зі збірною трохи більше півроку та вже визначився з пріоритетами. Готує плавців з прицілом на лондонську Олімпіаду-2012.
Сергій Бондар, головний тренер збірної України з плавання:
-Просто мы заставили и молодых, перспективных, и старых плавать, всех вместе. Централизованный сбор мы провели все вместе. Создалась просто конкуренция очень серьезная. Молодые начали прижимать взрослую команду, которая участвовала на Олимпийских играх.
Такі як Ганна Хлистунова, а їй лише 21, поведуть збірну за собою в Італії. Адже рівненчанка у новій команді вважається ветераном. Вона чемпіонка Європи та бронзова призерка Чемпіонату світу. Попри все, на зорепад медалей в Італії Сергій Бондар радить не сподіватися. Все-таки досвіду виступів на серйозних стартах у його підопічних малувато. Український фаворит вимальовується тільки у чоловічому запливі стометрівки брасом.
Сергій Бондар, головний тренер збірної України з плавання:
- В связи с последними результатами Игоря Борисика. Я не могу сказать что это медаль, но у нас появилась надежда. Он так не плыл перед Олимпийскими играми. Он плывет на две головы выше.
Завдання максимум - якомога більше українців у півфінальних та фінальних запливах. А там дивись - і виринуть нові Яни Клочкови та Дениси Силантьєви. Бо ж чемпіони народжуються лише у конкуренції з гідними суперниками. Такі в Італії обов'язково будуть. Недарма майбутню першість за складом називають найсильнішою в історії плавання.
Дмитро Євчин, Володимир Дєдов, К1.
- Я взагалі дивуюсь, як наші плавці ще щось виграють на змаганнях, адже басейнів у нас в країні - не густо.
- Так, наші басейни можна перерахувати на пальцях, і тим не менше, їх увесь час закривають. Лише за роки незалежності 70 з них припинили своє існування. І це на відміну від Польщі, де за останні роки побудовано 300 басейнів різного класу.
- А нашій молоді просто ніде тренуватись. Звідки ж візьмуться Яни Клочкови, Олеги Лісогори та Ігорі Борисики? Давайте щось вирішувати, панове можновладці!