У Києві збираються встановити тарифи на медичні послуги. В основному це стосуватиметься людей без столичної прописки. Платити доведеться практично за все: за звичайний аналіз крові, за огляд у лікаря або навіть консультацію.
Життя у столиці стає дедалі дорожчим! У Києві збираються встановити тарифи на медичні послуги. В основному це стосуватиметься людей без столичної прописки. Платити доведеться практично за все: за звичайний аналіз крові, за огляд у лікаря або навіть консультацію. Пацієнти кажуть - заходити без грошей до медичного закладу вже зараз не має сенсу. Чи так це - перевіряв Веніамін Трубачов.
Веніамін Трубачов, журналіст:
- Безкоштовна медицина стає дедалі дорожчою. У деяких столичних лікарнях вже є прейскуранти з цінами на медпослуги, але тарифи ще не затвердили. Тож поки з людей у яких немає київської реєстрації збирають гроші через благодійні внески.
Пацієнтам без столичної прописки перед обстеженням треба написати заяву на ім'я головного лікаря, а потім ще й заплатити благодійний внесок. Найбільше страждають від цього робітники, які тимчасово працюють у столиці, і тисячІ студентів, такі як Валерія Канівець.
Валерія Канівець, пацієнтка київської лікарні:
- Отправляют в бухгалтерию, 40 минут в бухгалтерии, сначала спрашиивают сколько месяцев, мне допустим нужно пройти только терапевта ну 20 гривен. Если я не заплачу, то меня дальше никто не пустит, на меня не заведут ни карточну ничего, то есть сначала платишь, показываешь, а потом заводят уже все остальное.
А от столична влада запевняє, що зараз така допомога надається всім незалежно від реєстрації. Офіційно у Києві мешкає 2 мільйони 800 тисяч людей, і бюджетних грошей вистачає лише на них. Неофіційно ж - населення столиці вдвічі більше, і платити за лікування приїжджі будуть уже з власної кишені - якщо встановлять тарифи на медпослуги.
Віталій Мохорєв, генеральний директор територіального медичного об'єднання "Либідське":
- Дійсно бюджет міста Києва на сьогодні розрахований, що нам вистачає, слава богу вистачає на киян. все що стосується іногородніх іноземців і інших категорій громадян. Да, ми змушені просити благодійну допомогу лише на медикаменти, на ті витрати, які пов'язані з наданням медичної допомоги.
За конституцією медична допомога надається безкоштовно. Але дійсно є перелік послуг, за які все ж таки можна встановлювати плату. Наприклад, так звані нетермінові медпослуги, коли немає безпосередньої загрози життю та здоров'ю людини.
Сергій Кубанський, представник Київської міської профспілки працівників охорони здоров'я:
- Це послуги зубопротезування, послуги зі штучного запліднення, послуги з провадження діагностичних досліджень без направлення лікаря тобто якщо людині за її показання такі послуги, таку діагностику не обов'язково - такі послуги можуть надаватись за окрему плату і на них можуть встановлюватись тарифи відповідно органами місцевої влади.
Зараз гроші збирають через благодійні внески. Якщо вимагають наперед заплатити певну суму й відмовляються лікувати пацієнта - це незаконно. І медики можуть понести цивільну або навіть кримінальну відповідальність.
Роман Хрустенко, адвокат, член столичної колегії адвокатів України:
- Можливо оплачувати якщо немає іншого виходу для того щоб отримати якісну медичну допомогу, а потім звертатись в суд з вимогою про повернення витрачених коштів. і за моїм глибоким переконанням у такої люди є непогані перспективи повернути ці кошти.
Нині диспетчери швидкої не питають про наявність київської реєстрації та про те, чи спроможний хворий заплатити. Але якщо запровадять тарифи - усе може змінитись і без грошей ніхто не допоможе.
Веніамін Трубачов, Володимир Дєдов, Євген Сакун, К1