Чим зайняти дітей влітку та де роздобути більшість творів шкільної програми? Цього літа на допомогу батькам прийшов інтернет-проект "Читанка". Це віртуальна дитяча бібліотека винятково з радянськими україномовними виданнями.
Чим зайняти дітей влітку та де роздобути більшість творів зі шкільної програми? Відповіді на ці запитання батьки шукають щороку. Утім, цього літа їм на допомогу прийшов інтернет-проект "Читанка". Це віртуальна дитяча бібліотека винятково з радянськими україномовними виданнями. Уже півроку ентузіасти їх знаходять, сканують та викладають в інтернет. Свої улюблені дитячі книжки відшукала і Дарина Горова.
Всі ми родом з дитинства. І перша реакція людини, яка бачить цю колекцію книжок: "О! В мене теж така була!" Таку книжку можна щонайменше погортати ще раз, або прочитати своїй дитині.
Асортимент з інтернет-сайту - на цих полицях.
Тетяна Микитенко, поціновувачка дитячої літератури:
- Є книжки українських письменників, є книжки російських письменників, перекладені українською мовою. У багатьох не було такої можливості їх прочитати, зараз можна.
Дитячі письменники з-за кордону, казки народів світу, яких колись "днем з вогнем не знайти", весь Нестайко, і навіть перший український глянець - журнали "Малятко" і "Барвінок". Тоненьких книжечок найбільше, вони і найяскравіші, найцінніші - бо делікатні і довго не живуть. А особливо вартісні примірники - з автографами письменників.
Тетяна Микитенко, поціновувачка дитячої літератури:
- "Старшокласникам школи-інтернату номер двадцять шість в місті Києві. З найкращими побажаннями від Нестайка".
Окрема група дитячих книжок - із радянським напилом. Сучасні діти цього вже не зрозуміють, а от хто на таких книгах зростав, - із задоволенням погортає.
Тетяна Микитенко, поціновувачка дитячої літератури:
- Я не знаю жодної дитини, яка не читала "Чука і Гека". Всім цікаво це згадати. І це навіть в рамках якогось стьобу. Я пам'ятаю, що одного разу на день народження Леніна я виклала книжку про Леніна і як картинку я поставила цю картинку: Ленін з гуцулами.
Свій цінний капітал Тетяна сканує: одна сторінка - сорок секунд. Таку марудну справу сприймає як медитацію, до того ж від дитячих книжок - позитивна енергетика.
Відсканований матеріал відправляється на сайт. Щодня - по дві книжки. Колекція поповнюється дуже швидко, зараз уже п'ятсот примірників. Старі дитячі книжки недорогі - деякі букіністи продають по гривні. Часто своїми колекціями діляться друзі. Качай і читай!
Тетяна Микитенко, поціновувачка дитячої літератури:
- За відгуками батьків, вони читають своїм дітям книжки з екрану. Просто зараз такі сучасні діти, що для них комп'ютер - це все одно, що для нас книжки.
Утім холодний екран не в змозі передати запах пожовтілих сторінок, їхній шурхіт, в нього не покладеш закладку і не візьмеш в ліжко перед сном. А більшість цих творів аж просяться на передрук чи перевидання.
Дарина Горова, Василь Меновщиков, К1.