Ми продовжуємо репортаж про унікальне трофі Україною по найдовшій 49-й паралелі. Вже майже тиждень команда авантюристів подорожує країною навпростець - зі сходу на захід. І сьогодні наші герої нарешті подолали половину шляху!
Ми продовжуємо репортаж про унікальне трофі Україною по найдовшій 49-й паралелі. Вже майже тиждень команда авантюристів подорожує країною навпростець - зі сходу на захід. І сьогодні наші герої нарешті подолали половину шляху!
Взагалі день був сповнений подій - як приємних, так і не дуже. Мандрівники визначили справжній центр України і зустрілися з популярними музикантами. Однак водночас виникли певні технічні проблеми. Більше знає Дмитро Євчин, який разом з джиперами переживає всі пригоди.
Життя на колесах по 49-й паралелі триває. Нашвидкуруч згортаємо табір і вантажимо речі у авто. Караван джиперів розпочинає подорож Черкащиною та Вінниччиною. Утім, вже під час першої зупинки виникають проблеми з технікою. У авто Сергія Маніна виходять з ладу гальмівні колодки.
Нові запчастини миттєво замовляють по телефону.
Їх привезуть згодом, а поки Сергій гальмуватиме "ручником".
І так приблизно двісті кілометрів. Бруківкою або ж ґрунтовою дорогою - до наступної точки перетину паралелі з меридіаном.
Ось такий він, екватор 49-ї паралелі. Кукурудзяні лани ділять Україну навпіл. Максим - єдиний в експедиції географ за фахом - вважає: це і є центр країни.
Максим Цвеленьєв, картограф:
- Можно считать, что это центр, учитывая географические особенности, то есть это Днепр, это прямая дорога наша Киев-Одесса, которая делит страну условно пополам. И по количеству наших закладок получается - рубеж Западная - Восточная…
Остання точна точка, яку планували зафіксувати сьогодні у Вінничині. Утім, дістатись до неї непросто. Чагарник, немов стіна, загороджує шлях. Тільки так, поволі, метр за метром, можна прокладати маршрут.
Далі прямуємо до села Самченці. Поруч проходить щорічний фестиваль етнічної музики "Шешори". На під'їзді до села на мандрівників чекає сюрприз. Експедицію зустрічають музиканти. Із хлібом та сіллю. А також історичною мапою Вінничини.
Віктор Бронюк, вокаліст гурту "Тік":
- Все геніальне написав Ільф і Петров. У "Золотому теляті" теж є автопробіг. Як говориться, не стільки важливий сам процес, скільки те, що він приносить. Позитив, елемент об'єднання. Я сам люблю робити речі, які об'єднують...
За чверть години команда дістається до запланованого місця ночівлі. Неподалік річки мандрівники відпочиватимуть до ранку.
Дмитро Євчин, Веніамін Трубачов, Максим Чеблін, К1.
- Все. Наступного разу їду з джипами. Уявіть самі - Україна, яку майже ніхто не бачив. Популярні гурти приїздять разом поснідати. Краса та й годі.
- У тебе ще є нагода до них приєднатися. Подорожі лишилося ще на кілька днів. Нині мандрівники впритул наблизилися до Карпат. Які ще пригоди на них чекали - ви дізнаєтесь вже наступного тижня. У понеділок ми продовжимо розповідь про експедицію "49-та паралель".