Не знаючи броду - не лізь у воду. Цього пляжного сезону у Києві на воді загинуло 45 людей. Між тим, рятувальників в столиці катастрофічно бракує, а дно більшості водоймищ - цього року ніхто не досліджував.
Не знаючи броду - не лізь у воду. Цього пляжного сезону у Києві на воді загинуло 45 людей. Між тим, рятувальників в столиці катастрофічно бракує, а дно більшості водоймищ - цього року ніхто не досліджував. Тож, що чекає на пірнальника під водою - на одному з найпопулярніших пляжів столичного Гідропарку з'ясував Маркіян Перетятко.
Маркіян Перетятко, журналіст:
- Це - одне з найбільш улюблених місць столичних стрибунів у воду з висоти. Тільки за останній місяць рятувальники витягли з води трьох людей, які захотіли отримати гострі враження на цьому мосту".
Коли ми сюди приїхали, група підлітків билась об заклад - десять гривень томУ, хто стрибне вниз з десятиметрової висоти. Таких відчайдухів тут вистачає. Цей чоловік регулярно відвідує гідропарк, і десятки разів бачив подібні випадки. Навіть більше, у юності стрибав із мосту й сам.
Володимир Кузнєцов, відвідувач гідропарку:
- Когда уже входите в воду, надо выворачиваться, чтоб не дошли до дна - на всякий случай. Вот так входите, а вот так выходите.
Стрибки з мосту небезпечні для життя навіть у виконанні професіонала - вважає керівник рятувального загону. Адже глибина річки під мостом у деяких місцях лише трохи більше трьох метрів.
Віталій Карвовський, начальник рятувального загону ГУ МНС у Києві:
- Професcиональный спортсмен может еще ввойти нормально, но если здесь глубина - 7 метров, то под самим мостом 3,2 - 4 метра. Если он войдет вертикально, он может головой ввойти в этот ил и сломать шейные позвонки.
Гідроакустика годиться для вимірювання глибини, а от корчі або невеликі камені ехолот може й не виявити. У супроводі водолаза наш оператор занурюється у воду. Вони мають обстежити місця ймовірного пірнання стрибунів з Венеційського мосту. Дніпровська вода не надто прозора, тому без ліхтаря тут не обійтися. На дні можна помітити скляну пляшку, каміння та водорості.
Віталій Карвовський, начальник рятувального загону ГУ МНС у Києві:
- Можно сломать шею об камень который мы видели под водой. Тем более, сильное течение - когда человек падает в воду, если бъется в воду - он обессиливает, и он может запутаться в водорослях, может уйти в камыши. Где есть угроза, что он утонет захлебнется в воде. Здесь техническая зона, людей минимум, и отсутствуют матросы-спасатели, которые могут предоставить первую медицинскую помощь".
Дно всіх пляжів перед кожним сезоном повинні перевіряти професійні водолази. Однак цьогорІч відпочивальники, якщо хочуть уникнути травм, змушені це робити самотужки.
Маркіян Перетятко, Вадим Ревун, К1.
- До речі, сьогодні столична мерія визнала - жоден пляж Києва до сезону так і не підготувався. А сезон - уже майже минув...
- І як це найчастіше буває у нас в Україні - крайніх звичайно ж - знайшли?
Хто винен - не знаю, але колегія столичної адміністрації рекомендувала Леоніду Черновецькому звільнити керівника "Плеса" - це підприємство, що опікується водоймами міста.
- Пригадую, що мерія для "улюблених киян" обіцяла цього сезону 12 нових пляжів!
- Ти забув, що обіцяного три роки чекають! Тим більше сумніваюсь, що свою відпустку "мер усіх киян" проводить саме на Дніпровських схилах.