У вересні Житомир відзначатиме 50-ту річницю з часу заснування в місті першої професійної футбольної команди. За цей час місто здобуло чимало славних трофеїв. Втім, до круглої дати обласний центр дожив без жодного професійного футбольного клубу.
Ювілей без ювіляра. У вересні Житомир відзначатиме 50-ту річницю з часу заснування в місті першої професійної футбольної команди. За цей час місто здобуло чимало славних трофеїв. Втім, до круглої дати обласний центр дожив без жодного професійного футбольного клубу. Більше того, грати в місті нема де. З тамтешнього базару, що колись був стадіоном, повернувся Маркіян Перетятко.
Футбольна спортшкола - чи не єдиний осередок гри номер один у місті. Її керівник - Микола Сосюра грав за житомирську команду майстрів з початку її існування. Чоловікові прикро, що його вихованці в кращому випадку можуть розраховувати на продовження футбольної кар'єри в інших містах. Адже в Житомирі є лише одна команда, і та - аматорська.
Микола Сосюра, директор житомирської сдюшор з футболу:
- Что такое профессиональный клуб? Он только занимается футболом. У него есть возможность расти дальше. Из команды второй лиги - в первую. По ступенькам идти дальше".
Втім, розвиватися далі у Житомирі випускникові спортшколи просто ніде.
Маркіян Перетятко, журналіст:
- Цей напис на трибуні центрального стадіону Житомира - єдина згадка про те, що до 2003 року на цьому полі грав футбольний клуб "Полісся". Тепер ця трибуна лише частково придатна для прийняття глядачів, а більшість трибун цього стадіону уже понад 15 років перебувають в аварійному стані".
Зараз стадіон належить обласній раді, яка передала споруду в користування спортшколі з легкої атлетики. За останні п'ять років тут встигли лише розібратися зі старими боргами. А на ремонт споруди потрібні мільйони гривень. Тож стадіон вирішили лагодити поетапно. На це піде не один рік. І тільки після цього можна думати про створення футбольного клубу.
Марія Власенко, начальник управління Житомирської облдержадміністрації:
- Для того, щоб мати клуб - треба мати де проводити змагання. Клуб повинен заявитися і доказати що в нього є база, а для того, щоб була база, потрібні кошти. "Чого дурний бо бідний - чого бідний бо дурний" - у нас так і йде по колу".
На ремонт стадіону готові дати гроші в мерії - після того, як область передасть одну зі своїх арен місту.
Олег Старинець, заступник міського голови Житомира:
- Ми знайдемо можливості для відновлення, реконструкції або "Спартака" або центрального стадіону - ми сподіваємось, що все-таки нам передадуть, подарунок місту зроблять.
Не вірить міській владі засновник футбольного клубу "Житомир", який у дві тисячі п’ятому грав у другій лізі. Ось його аргумент - територію іншого стадіону міськрада цього місяця віддала власнику місцевого ринку.
Геннадій Забродськи, президент МФК "Житомир":
- Замість того, щоб зобов'язати підприємство "Відлуння" виконати рішення від 2005 року і збудувати новий стадіон - поміняла нова міська влада це рішення - і віддає цей бувший стадіон і незабаром тут з’являться нові торгові місця.
Тож єдиний стадіон, який належав місту - до ювілею професійного футболу в Житомирі переорієнтують на базар.
Маркіян Перетятко, Василь Меновщиков, К1