Водії блукають серед нововведень нашої Державтоінспекції. Чи можна пройти техогляд із затонованим автосклом? З таким питанням до нас звернувся глядач. Скільки світла у більшості затонованих машин - знає Маркіян Перетятко.
Водії блукають серед нововведень нашої Державтоінспекції. Чи можна пройти техогляд із затонованим автосклом? З таким питанням до нас звернувся глядач.
Чинний держстандарт вимагає, щоб вітрове скло автомобіля пропускало не менше 75-ти відсотків світла. А бокові - не менше 70-ти.
Скільки світла у більшості затонованих машин - знає Маркіян Перетятко.
У тонувальних цехах кипить робота. В замовників популярні темні плівки - адже вони захищають і від сонця, і від стороннього ока.
Євген Приходько, менеджер мережі тонувальних цехів:
- Естественно, эта пленочка пользуется меньшей популярностью у клиентов, потому что видно, что находится внутри автомобиля.
Проте, скільки світла потраплятиме в салон через вкрите плівкою скло - у цьому цеху вам не скажуть.
Євген Приходько, менеджер мережі тонувальних цехів:
- У нашей компании пока еще нет этого прибора, но в дальнейшем, я думаю, будет.
У пошуку вимірювача світлопропускання ми потрапили до Державної лабораторії випробування автомобілів. Тут ми і перевіримо, чи відповідає усім нормам наше тоноване скло.
А ось і сам пристрій. Він працює від прикурювача. Через скло спрямовують світло, а на моніторі з’являється результат - яка частка променів пройшла. У нашому випадку це лише 27 відсотків замість 70-ти.
Денис Ковбій, нач. лабораторії випробування дорожних транспортних засобів ДП "Укрметртестстандарт":
- В принципе, уже понятно,что стекло это не соотвествует стандарту ГОСТ 5727 88-го года.
Утім, прилад потрібен для офіційного висновку за результатами техогляду. Чи не надто затоноване скло - керівник лабораторії може визначити й на око. Виявляється, на сусідньому паркінгу більшість машин тоновані не автомобільними, а будівельними плівками.
Денис Ковбій, нач. лабораторії випробування дорожних транспортних засобів ДП "Укрметртестстандарт":
- Пленки, которые соответствуют стандарту - светлого цвета. Они имеют укрепляющий характер или защиту от ультрафиолета. Соответственно, тонируют строительными пленками.
Аби бути впевненим, що скло затонували дозволеною плівкою - розробники державних стандартів радять звертатися до сертифікованих тонувальників.
Станіслав Григоревський, заст. керівника Центру підтвердження відповідності транспортних засобів:
- Для потребителя лучше, чтоб станция была сертифицирована, потому что она будет обязана выполнить требования ДСТУ. Станция и работники будут чувствовать ответственность.
Втім, така сертифікація - cправа добровільна. Тож автовласникам залишається покладатися передусім на власні очі.
Маркіян Перетятко, Олексій Стеченко, К1.
А між тим, Україною спокійнісінько їздять машини повністю тоновані, що заборонено законом, і їм навіть вдається якимось чином проходити техогляд! Як таке може бути - невідомо. Принаймні, нам ДАІ відмовила у будь-яких коментарях стосовно тонування.
Лишається тільки нагадати, що у Європі тонування, якщо воно не заводське, взагалі заборонене. І навіть якщо ваше авто випустять з України, то лише для того, аби на європейському кордоні завернути назад.
А я спробую порахувати, хто у нас їздить повністю тонований: це передусім чиновники на дорогих авто, усілякі гонщики лівої смуги з дальнім світлом, і навіть самі ДАІшники - водії, зверніть увагу на машини наших "суддів".