Першого вересня ми з колегами ходимо... до школи. Цю фразу скоро будуть говорити українські політики. Вже традиційно у День знань всі вони вирушають з подарунками та вітаннями до навальних закладів. Алла Щоличева бачила, хто, кого і як поздоровив.
Першого вересня ми з колегами ходимо... до школи. Цю фразу скоро будуть говорити українські політики. Вже традиційно у День знань всі вони вирушають з подарунками та вітаннями до навальних закладів. Алла Щоличева бачила, хто, кого і як поздоровив.
Тепер першокласники із Бучі точно знають - у школі треба вчити історію та українську мову. Так сказав президент. Зі сцени він привітав школярів та вручив педагогам ключі від новеньких квартир. Каже, освіта вийшла з кризи.
Віктор Ющенко, президент України:
- Ми в декілька разів збільшили фінансування освіти - довели його до 11 міліардів, а розпочинали із трьох млрд.. чотири роки назад фінансування всієї освітньої галузі. Ми розпочинали тоді, коли і проблеми комп'ютеризації, і проблема дошкільних закладів, і шкільного автобусу, і підручників, і т.д. Сьогодні можна говорити - ми вже не ті.
А це село Крюківщина. Червону калину весь ранок вішали спеціально для Віктора Януковича. А комп'ютерний клас, - дарунок лідера біло-блакитних, - прикрасили кульками. Він багато говорив про капітальний ремонт школи та гроші. Але такої обіцянки вчителі, а тим паче першачки, точно не очікували.
Віктор Янукович, лідер опозиції:
- Тут працює автошкола, яка не має автомобіля. Як можна без автомобіля навчитись їздити добре, тому буде і автомобіль. Зі святом вас дороги селяни, батьки і діти, і в добрий вам шлях!
Хлопцям-випускникам цієї школи не пощастило - супроводжувати дівчинку із дзвоником доручили почесному гостю. Віктор Федорович - поза конкуренцією.
Алла Щоличева, журналіст:
- Офіційно прогуляти заняття в цьому ліцеї можна раз на рік. Першого вересня. На святкову лінійку приходять лише першокласники та випускники. Всі інші учні збираються десь поруч зі школою та йдуть розважатися. В кіно, кафе чи зоопарк. Така тут традиція.
Це букети для звичайних вчителів, столичного сотого ліцею. Тут навчаються діти українських віпів. Тому і свято починається лише об одинадцятій.
Хлопчик справа - це онук Леоніда Черновецького. Він першокласник. На лінійці малий не хотів брати дзвоника, але вчителька вмовила.
Леоніда-молодшого до школи привів батько, весь ранок давав чоловічі настанови.
В'ячеслав Супруненко, зять Черновецького:
- Быть скромным в школе и тогда у тебя будут друзья, не будь задавакой, не будь занудой и к тебе все друзья потянуться. И самое главное дружи со всеми детьми в классе.
Замовлений школою пірат вразив онука мера не більше, ніж перший дзвоник. Трудові будні у Льоні почнуться тільки завтра - до них хлопчика підготували завчасно.
Леонід Супруненко, онук Леоніда Черновецького
- Читанием, писать потом и математику учил. Больше всех футбол.
Тут очікували зранку і на Леоніда-старшого. Та дідусь не прийшов - то ж вся слава дісталася онуку. Алла Щоличева, Юрій Романюк, К1
За усіма цими стразами у підручниках з географії, дещо загубилася цікава деталь. А як навчатися пліч-о-пліч із ВІП-дітьми - дітям звичайним? Я переконаний, що у школах, які ми щойно бачили, сьогодні оточення було, як під час блокади Сталінграда.
Авжеж. Традиційно, коли перші особи країни, або навіть перші особи міста, або навіть родини перших осіб кудись вирушають - їхня охорона перекриває по пів міста з міркувань безпеки.
Тоді логічне інше запитання. Немає чоловіків, які хоча б раз не билися у школі. Ти уявляєш, що зробить охорона, якщо побачить, що ВІП-онука бодай навіть просто хтось штовхнув на перерві... Навіть уявляти не хочу.