Ми розпочинаємо новий серіал "Наука без життя". Саме цієї суботи - День винахідника. До свята ми відшукали п'ятірку ідей, які, на думку їх авторів, могли б перевернути життя країни або окремих галузей.
Не сидять склавши руки і українські винахідники. І ми розпочинаємо новий серіал "Наука без життя". Саме цієї суботи - День винахідника. До свята ми відшукали п'ятірку ідей, які, на думку їх авторів, могли б перевернути життя країни або окремих галузей.
Винахід, про який піде мова сьогодні, дарує хворим малюкам надію на рухливе дитинство. Гідрокостюм для дітей з вадами опорно-рухового апарату не має аналогів у світі. Як працює цей винахід - дізнавалася Ірина Долобан.
Зазвичай тут виготовляють костюми для підводного плавання. І саме на цьому підприємстві випускниця університету Олена Толкач пошила свій перший гідрокостюм для хворих малюків. Два роки тому він став її дипломною роботою. Ідея дівчині сподобалась і вона продовжила свої наукові пошуки.
Ірина Долобан, журналіст:
- Три місяці поспіль щовечора Олена на забувала класти під подушку диктофон. Адже саме вночі до неї приходили несподівані ідеї. В результаті - ось такий ескіз перетворився на спеціальний гідрокостюм, який сприяє одужанню малюка.
Під час водних вправ жорстка спинка костюма утримує хребет дитини в правильному положенні. Спеціальний комір, м'яко підтримуючи шию, дозволяє малюку вільно рухати головою і поступово розвивати шийні м'язи.
Олена Толкач, винахідник гідрокостюму:
- Ми розробили такий капюшон з завищеним коміром-стояком, в якому є камери, які надуваються за допомогою ось. Середню деталь ми робили з трикотажу п'ять міліметрів для того, щоб зафіксувати положення хребта, підтримати дитину, щоб їй легше було виконувати вправи.
Гідрокостюм пошитий з матеріалу, який відштовхує воду, - неопрену - та трикотажу. Однак товщина неопрену на деталях костюма різна. Завдяки цьому дитині легше рухатися. До того ж - кожен гідрокостюм для кожного хворого малюка розробляють окремо.
Олена Толкач, винахідник гідрокостюму:
- На сьогоднішній день не лише в Україні, а й в усьому світі аналога такому гідрокостюму немає. Є, звичайно, інші костюми, не гідрокостюми, які використовуються для профілактики, лікування, попередження церебрального паралічу, але даний виріб є своєрідним ноу-хау взагалі у профілактиці і лікування такого захворювання.
Охочі придбати костюм вже є, однак поки що це поодинокі батьки, які самі шукають методи лікування своїх малюків. Олена пошила усього три таких гідрокостюми. Оскільки кожен з них - індивідуальний, поставити виробництво на державний рівень досить складно.
Анатолій Єременко, головний інженер підприємства-виробника гідрокостюмів:
- Здесь необходимо много разрешений и санипедимстанции, естественно, и на материал, и на изделие, и другие документы. Это все реально, но это все время, и конечно, затраты материальные идут, которые, в конечном итоге, даже могут не окупиться. Это только энтузиазм.
Хоча Автори гідрокостюма не отримали поки що жодних прибутків - у планах вже нова розробка - лікувальний костюм для верхової їзди.
Ірина Долобан, Ігор Антонюк, К1.
Цей, як і всі інші сюжети, можна переглянути на нашому сайті. А завтра поговоримо про винахід, який у масштабах країни міг би економити сотні тисяч одиниць пального. Але - не економить.