Плавання - єдиний вид спорту, в якому немає протипоказань. Занурюватися у воду рекомендовано усім - від малечі до людей похилого віку. Щоправда, в Україні у воду лізуть неохоче.
Плавання - єдиний вид спорту, в якому немає протипоказань. Занурюватися у воду рекомендовано усім - від малечі до людей похилого віку.
Щоправда, в Україні у воду лізуть неохоче. Воно й не дивно, адже плавати уміє менше 10 відсотків населення. А з десяти призовникІв лише три тримаються на воді. Щоб освоїти цю науку - похід до басейну обов’язковий. Тож "К1" розпочинає серіал про плавання. У першій серії ми розповімо про басейни. Що пропонують вітчизняні майданчики для плавання - знає Дмитро Євчин.
Дмитро Євчин, журналіст:
- Ця табличка вже більше року застерігає студентів Київського Політехнічного Інституту. Ходити довкола одного з корпусів навчального закладу - небезпечно. На другому поверсі будівлі триває ремонт басейну, а точніше, його покрівлі. Найбільший технічний ВИШ країни майже два роки обходиться без басейну. Для Європи - це аномалія, для України - звичайна ситуація.
Третій басейн в Україні у неробочому стані. Наприклад ось такий вигляд має колишній басейн «Чайка». Лише десять років тому він був найкращим у своєму районі.
Сучасна "Чайка" нагадує будинок у зоні відчуження. Обвалені стіни, розбиті шибки. Фасаду вже майже не видно крізь густу рослинність. Про людей тут нагадує лише графіті всередині споруди. Важко повірити, що ще у 91-му тут був популярний басейн.
У Європі на тисячу мешканців припадає майже 50 квадратних метрів води у плавальному басейні. В Україні - цей же покАзник становить трохи більше трьох квадратних метрів. Це у 14 разів менше від міжнародних норм.
Загалом вибір у пересІчного українця - невеликий. Яскравий представник, так званих "бюджетних" басейнів - арена "Спартак" у центрі столиці.
Георгій Аветісян, заступник директора басейну "Спартак":
- 12 занятий ребенка в детско-юношеской школе стоят 200 гривень на сегодняшний день. В то же время, если человек приводит с собой ребенка, одно детское посещение стоит 24 гривни.
Не висока ціна, однак і умови відповідні. Басейн "Спартак" - пережиток минулого. Кахель вицвів, труби потребують фарби. Ось цей дах ремонтували лише торік. Однак конденсат знову псує покрівлю.
Георгій Аветісян, заступник директора басейну "Спартак":
- Думаю что бассейн такого плана реконструировать не имеет смысла. Бассейны такого плана нужно перестраивать. Это проект скажем так советского бассейна и на сегодняшний день он моральлно устаревший.
Багатство цього басейну не у вигодах, а в дитячих посмішках. Дітлахів тут щодня чимало. І, схоже, усілякі незручності їх мало турбують. Головне - це просто вода. Щодня у Спартаку плавають мінімум 200 школярів.
Георгій Аветісян, заступник директора басейну "Спартак":
- Я считаю, что 300-400 детей занимающихся в бассейне, а не шатающихся по улице. Это гораздо полезней и выгодней для нации. Поэтому Спартак и работает не в прибылях, но работает.
Однак для тих, хто полюбляє комфортне плавання - є альтернатива. У цьому столичному фітнес-клубі - басейн - головна принада.
Олена Берестецька, заст. гендиректора фітнес – клубу:
- Мы называем наш бассейн сердцем клуба. И конечно же большая часть людей, приходящих в клуб большая часть из них хочет плавать. Вода является известным снимателем стрессов.
Щоб насолоджуватися плаванням у блакитній воді із ідеально чистим кахелем - треба придбати абонемент до клубу. Його ціна 1600 доларів на півроку.
Тут запевняють - ці гроші не викинуті на вітер. Воду у басейні очищують двома фільтрами. Вони приховані за ось цими кришками. За добу відбувається чотири обміни води, тобто, рідина чотири рази проходить крізь фільтри.
Олена Берестецька, заст. гендиректора фітнес – клубу:
- В нашем басейне вода очищается методом озонирования. То еть специальные озонаторы стоят. Озон как окислитель вступает в контакт с водой и во первых насыщает ее кислородом, а во вторых убивает все бактерии.
Мало того, щодня дно басейна вичищають спеціальними пилососами. А дах і кахель у доброму стані через систему кондиціювання. Адже конденсат не накопичуються у приміщенні. Загалом, тут є усе для плавання - спорту без протиказань.
Дмитро Євчин Дмитро Поденко, "К1".
Більше про українців, що вміють триматися на воді, ми розповімо вже завтра. Зокрема, ви дізнаєтесь, скільки коштує похід у басейн ми порахували два варіанти: бюджетний і дорогий. І включили у список навіть вартість довідки.