Люди з різних куточків Києва повідомляють про масову загибель безпритульних собак. Схожі симптоми вказують на те, що тварин отруїли. Кому потрібна смерть чотирилапих - спробувала з'ясувати Дарина Горова.
Ми покажемо ще один сюжет на тему, яку запропонували ви. Люди з різних куточків Києва повідомляють про масову загибель безпритульних собак. Схожі симптоми вказують на те, що тварин отруїли. Кому потрібна смерть чотирилапих - спробувала з'ясувати Дарина Горова.
Дарина Горова, журналіст:
- Зранку 1 вересня тут лежали два мертвих собаки. Третій скавулів з болю. На майданчику гралися діти. Набережною бігали любителі спорту.
Ось фото цих собак. Ними опікувалася Тетяна Савицька. Ввечері 31 серпня вона проходила оболонською набережною. Здалося, собаки сплять. Зранку з'ясувалося - неживі. Тетяна говорить: тварин отруїли.
Тетяна Савицька, опікун 10 безпритульних собак:
- Ну вобщем-то собаки мешают здесь всем. Новые дома, люди, лают они. Они жили здесь до появления этих домов. Они не хотят никуда уходить. Насколько я знаю, здесь новый ночной клуб скоро откроется. Естественно, что здесь собак быть не должно.
Настя Люшенко також займається безпритульними тваринами. Того вечора вони з чоловіком завезли загиблих на безлюддя. Наступного дня - на експертизу. Була і заява в міліцію.
Настя Люшенко, опікун 10 безпритульних собак:
- Сначала нас вообще ругали: "Не тревожьте, потому что, подумаешь, животное на улице отравили, это же не домашнее животное, а уличное". Потом начали как бы подшучивать, говорили, что "В мире животных" к нам пришли.
Експертизу провели в Лабораторії ветмедицини. За це заплатили 408 гривень.
Руслана Рощіна, заввідділом діагностики інфекційних хвороб тварин Київської міської лабораторії ветеринарної медицини:
- Изменения внутренних органов у этих собак были идентичны. Обычно такие изменения характерны для воздействия каких-то токсических веществ. Так что мы сделали вывод, что у двух собак просто так одинаковые изменения развиться не могут, и скорее всего это было отравление.
Чим саме отруїлися собаки, не встановили - це коштує 2 тисячі гривень. Втім все вказує на щурячу отруту. В лабораторії кажуть: за раз вона не подіє. Із запитанням, чи труїли останнім часом щурів, ми звернулися у два оболонські ЖЕКи. Якщо є заявки від двірників чи мешканців, ЖЕКи звертаються у Профдезінфекцію.
Ліна Терес, начальник ЖЕК №503:
- У вересні місяці чотири виклики було у нас. І в жовтні - сім.
Взагалі цю отруту ніяк не можуть з'їсти собаки або коти. Тому що вона йде з зерном. А це зерно ні коти, ні собаки не їдять.
Розсипають отруту тільки в підвалах та біля смітників. Оболонська набережна - територія цього ЖЕКу. Начальник каже, що собак можуть знищувати мешканці будинків. ЖЕК дезінфекцію в той час не проводив.
Володимир Водченко, начальник ЖЕК №504:
- Протягом вересня місяця 4 рази на території ЖЕК-504 відбувалося отруєння. Протягом жовтня - 5. В районі першого вересня не труїли. Вересень - це 17 вересня по вул. Малиновського 25.
Чому загинула собака, розслідують у Центрі ідентифікації тварин. Лише протягом жовтня туди звернулось 40 киян. Якщо хтось подавав заяву, на місце загибелі тварини виїжджає перевірка.
Тетяна Шепітько, в.о. директора Центру ідентифікації тварин:
- Рейди проводилися, але загиблих тварин на місці не було.
Зазвичай мертвих собак не фотографують і стережуть. Але у Центрі розводять руками: немає тварини, свідків та фото, - немає і злочину.
Тетяна Шепітько, в.о. директора Центру ідентифікації тварин:
- За два місяці у нас не було жодного факту, що підтверджує отруєння. Тому до органів внутрішніх справ ми нічого не передавали.
Героїням нашого сюжету з міліції прийшов лист. Кримінальну справу не порушили - відсутній склад злочину, довести будь-чию причетність неможливо.
Володимир Поліщук, начальник прес-центру ГУ МВС Києва:
- Треба ще довести, яким чином вона отруїлася. Крім цього, треба буде направляти на судово-медичну експертизу цю собаку: чи це спеціально було отруєння, чи собака таки справді чогось такого з'їла на вулиці.
Встановити, чи справді пес загинув із вини людини, практично неможливо.
Володимир Поліщук, начальник прес-центру ГУ МВС Києва:
- Звичайно, без доказової бази порушувати кримінальну справу, кидати всі сили міліції, шукати, хто б це міг зробити, в нашій криміногенній ситуації цього ніхто робити не буде.
Дарина Горова, Максим Чеблін, Сергій Килимник, К1