Сотням студентів чотирьох київських медичних коледжів перестали платити стипендії. Виявилося, що поки чиновники шукають кошти у міському бюджеті, студенти планують страйкувати.
Сотням студентів чотирьох київських медичних коледжів перестали платити стипендії. До нас звернулися їхні родичі з проханням розібратись у ситуації. Виявилося, що поки чиновники шукають кошти у міському бюджеті, студенти планують страйкувати. Адвокати радять не зволікати і звертатися до суду.
Українські студенти перестали отримувати стипендії. Ось у цьому київському коледжі, де навчаються майбутні медики, бюджетникам гроші не платять вже третій місяць.
Їх зібрали в актовій залі, щоб вкотре сказати - грошей немає й коли будуть - адміністрація навчального закладу не знає. З початком нового навчального року фінансування закінчилось.
Оксана Ткачук, студентка фармацевтичного відділення Київського медичного коледжу ім. П.І. Гаврося:
- Проходили збори і казали, що криза в країні, і коли віддадуть стипендію - він не знає.
Катерина Кривулько до Києва приїхала з Криму. Витримала конкурс і вступила на бюджетну форму навчання до медичного коледжу. 400 гривень, які вона щомісяця має отримувати, для неї суттєва сума. Але виплатили стипендію востаннє ще у вересні. Терпець дівчині вже уривається - планує з колегами страйкувати.
Катерина Кривулько, студентка фармацевтичного відділення Київського медичного коледжу ім. П.І. Гаврося:
- Так уже початок грудня, можливо, взагалі, у цьому році не дадуть, чомусь такі передчуття. Нас мало взагалі-то, але треба згрупуватись і щось робити.
У Міністерстві освіти та науки розводять руками - вплинути на ситуацію не можуть без письмових звернень самих студентів. Бо медичні коледжі - у комунальній власності, тож і стипендії мають платити з міських коштів.
Ярослав Болюбаш, директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України:
- Затримка, наскільки мені відомо, пов'язана з недофінансуванням КМДА, цей заклад підпорядкований органам місцевої влади і відповідно фінансується з місцевого бюджету.
У Головному управлінні охорони здоров'я та медичного забезпечення міста Києва, якому і підпорядковані медичні коледжі, на наші прохання прокоментувати ситуацію з невиплатою стипендій вже два тижні не реагують. Та й заступники мера про брак фінансування говорить дуже неохоче.
Ірена Кільчицька, заступник голови Київської міської державної адміністрації:
- По стипендиям в учебных учреждениях вопрос стоит открытым, до конца года эти стипендии буду погашены, потому что я этим интересовалась из-за того, что ко мне обратились руководители медицинских колледжов на прошлой неделе, я этим вопросом занимаюсь, но я его не курировала раньше.
Адвокати радять студентам не зволікати і писати письмові заяви до деканатів своїх навчальних закладів, щоб офіційно розтлумачили, чому не платять стипендії. Дирекція зобов'язана протягом місяця дати обґрунтовану відповідь, і вже з нею можна йти до суду.
Роман Хрустенко, член Київської колегії адвокатів України:
- Це може бути індивідуальний позов одного студента, а може бути колективний позов, коли група студентів звертається до суду з вимогою про примусове стягнення стипендій.
Студенти можуть розраховувати ще й на компенсацію - через затримку стипендій. Але зараз були б раді просто отримати свої законні гроші.