Польща звітує про підготовку до Євро-2012 за допомогою реклами! Компанія, що відповідає за координацію робіт, замовила рекламний ролик на три хвилини. А Київ реконструює НСК "Олімпійський".
Польща звітує про підготовку до Євро-2012 за допомогою реклами! Компанія, що відповідає за координацію робіт, замовила рекламний ролик на три хвилини.
На відео можна побачити, якими були стадіони рік тому і якими стали тепер. Ось це майбутня арена у Гданську, поки - лише пустир. А це роконструкція доріг у Познані та місцевий аеропорт. Загалом тут є кадри з будмайданчиків усіх польських міст, які прийматимуть чемпіонат. Як основних 4-х, так і резервних - Кракова і Хожова.
Тим часом головну українську арену ЄВРО-2012 - досі будують без проектно-кошторисної документації. Існує лише загальний задум. Німці, як за це відповідають, пообіцяли узгодити остаточні деталі у березні. Це при тому, що в грудні 2010-го все має бути готове. Чи встигнуть будівельники - знає Маркіян Перетятко.
Маркіян Перетятко, журналіст:
- Зараз на Олімпійському проклали половину колекторного тонелю. Він має замінити старий - більш, ніж сторічної давнини, який прокладений безпосередняьо під стадіоном. А ця споруда зі сталевого профілю - це механізм, який вивантажує глину з майже сорокаметрової глибини нагору.
Тепер каналізаційна труба огинатиме стадіон. Тунель діаметром три метри викладають бетонними блоками. Ось на дні колодязя їх саме вантажать на машину. Взимку тут працювати навіть комфортніше, ніж на землі.
До лютого планують завершити обхідний тунель. Тоді ж повинні бути готові й палі, що стануть фундаментом для трибун нижнього ярусу. Вже облаштували майже половину паль. Їх глибина - дев’ятнадцять метрів. У свердловину поміщають трубу - своєрідну лійку - в яку заливають бетон. Будматеріал заливають не одразу, а в кілька заходів, щоб краще витісняв грунт.
Володимир Рябоконь, бурильник будівельної компанії:
- Сейчас достаем одну из труб и потом опять доливаем бетон. Получается свая буронабивна, чтобы не было перерыва между бетоном, мы постепенно достаем трубу и доливаем бетон.
Бурильні установки працюють на різних рівнях майбутніх трибун. Для цього з бетонних блоків спорудили тимчасові естакади.
Андрій Калайджян, геодезист будівельної компанії:
- Блоки монтируются-демонтируются и дальше переставляются. Они используются по всему периметру. Если у нас три площадки, то если б грунт надо было бы весь стадион - метров 400 - засыпать грунтом. Грунта тут пошло бы даже прикинуть сложно.
Проте, перш ніж почати бурити свердловину, треба визначити точне місце буріння. Для цього як орієнтир використовують позначки на верхньому ярусі трибун. Ця тринога - тахеометр, оптичний інструмент, що вимірює відстані за допомогою кутів.
За допомогою цього інструмента геодезист визначає місце розташування майбутньої палі за лічені хвилини. Ще три роки тому для цього йому б знадобилося більше години.
Андрій Каладжян, геодезист будівельної компанії:
- Раньше это делалось теодолитом и рулеткой. Вынести одну точечку - полтора часа работы геодезисту. А в этих условия еще больше. потому что отсюда дойти по наклонной плоскость теодолитом и рулеткой - час точно.
Маркіян Перетятко, Василь Меновщиков, Ігор Антонюк, К1.