40 гектарів чорнозему одночасно роздали різним власникам. Мова йде про село Гнідин, що під Києвом. Сільська рада земельний клин розподілила серед місцевих жителів під забудову, районна адміністрація його ж віддала киянам під городи.
Одна земля - два господарі. 40 гектарів чорнозему одночасно роздали різним власникам. Мова йде про село Гнідин, що під Києвом. Сільська рада земельний клин розподілила серед місцевих жителів під забудову, районна адміністрація його ж віддала киянам під городи. Тільки ділили по різному - селянам 40 гектарів вистачило на 180 хатинок, киянам - лише на 20 городів. Будувати чи копати? Хто справжній власник гектарів - досліджувала Тетяна Штан.
Блокувати Бориспільську районну адміністрацію у мороз під снігом отець Василь прийшов, аби повернути своєму 17-річному сину 10 соток землі. Наділ юнак отримав наприкінці минулого року, але виявилося, що у цієї землі є ще власники.
Отець Василь, мешканець с. Гнідин:
- Я як пастир, як духовний батько буду стояти з людьми тут. Не вийде ніхто до нас з адміністрації - значить, будемо далі рішення приймати.
Окрім сина священика наділи отримали ще 179 молодих мешканців села Гнідин. Всього сільрада роздала близько 40 га землі. Про те, що вони не єдині власники, селяни дізналися під час оформлення документів.
Олександр, мешканець с. Гнідин:
- Ми забрали рішення у сільраді і поїхали у земельний ресурс, щоб подати документи для акту, виявилося, що ця земля оформлена заднім числом - 29 грудня, а наше - 30 грудня, роздана невідомо кому по 2 га на чоловіка.
Ось цей список власників від райадміністрації. Вести сільськогосподарські роботи на двох гектарах будуть в основному родичі або сусіди. Одній родині давали близько 5 га, вартість такого наділу - 2 мільйони доларів.
Зона конфлікту на карті сільського голови позначена зеленим - ця територія вже 4 роки належить Гнідину, ось документи, а отже, роздавати землю - прерогатива сільської ради, а не районної.
Олександр Лазаренко, сільський голова с. Гнідин:
- Рішенням київської облради було розширено до 916 га - була включена ось ця і ця територія, ми зробили проект зони житлової забудови.
Там, де бориспільська райадміністрація запланувала городи, за проектом Олександра Лазаренка мали розміщуватися будинки, магазини та стадіон.
В управлінні земельних ресурсів району не ймуть віри ось цьому документу. Це рішення київської обласної адміністрації про розширення меж села Гнідин.
Микола Павліченко, начальник управління земельних ресурсів в Бориспільському районі:
- Чомусь це рішення приносять в ксерокопіях і окремо, чомусь мені, не бачачи оригіналу, взагалі виникає питання - приймала обласна рада це рішення чи не приймала?
Наразі цим питанням займається районна прокуратура - всі необхідні документи управління земельних ресурсів передало в органи.
Через 4 години протестуючі розійшлися ні з чим - говорити з людьми з бориспільської районної ради ніхто так і не погодився. Якщо земельне питання не вирішиться найближчим часом, селяни обіцяють продовжити блокування вже в понеділок.
Тетяна Штан, Володимир Дєдов, К1.