З початку року такі кіоски опинилися поза законом. За рішенням Київради від листoпада минулого року - дозвіл на малі архітектурні споруди видає лише комунальне підприємство "Київське інвестиційне агентство".
З початку року такі кіоски опинилися поза законом. За рішенням Київради від листoпада минулого року - дозвіл на малі архітектурні споруди видає лише комунальне підприємство "Київське інвестиційне агентство". І з першого січня всім підприємцям запропонували підписати договір з цією організацією. Але бізнесмени відмовились. Чому? Знає Тетяна Штан.
Найбільше протестувальників було серед власників малих архітектурних форм, по-народному - кіосків. Їм не подобаються нові правила розміщення МАФів. Власне, мала архітектурна форма - за нормативними актами - складається із одного поверху, є пересувною або стаціонарною.
Такі кіоски мають бути зроблені із полегшених конструкцій і встановлюються тимчасово без улаштування фундаментів. Невелика споруда торговельно-побутового призначення займає площу до 30 квадратних метрів та заввишки до 4 метрів.
Тетяна Штан, журналіст:
- На цьому столичному столичному штраф майданчику вже не залишилося порожнього місця - демонтовані МАФи виставляють просто на узбіччя дороги - опинитися тут може будь-який торгівельний кіоск якщо його власник найближчим часом не підпише договір з КП КІА.
Олександр твердо вирішив не приставати на умови договору. Його торговельні кіоски на контрактовій площі стоять вже більше 15 років. Кілька місяців тому їх назвали незаконними, мовляв, підприємниць здійснив самозахоплення землі. Стос документів у руках Олександра доводить протилежне.
Нові договори на оренду землі у райрадах не видають з середини минулого року - цю функцію на себе перебрала міська рада. Тепер Київське інвестиційне агентство (його скорочена назва КІА) єдине комунальне підприємство у якого можна отримати дозвіл на встановлення МАФУ.
Олександр Бельський, власник МАФу:
- Сегодня ситуация искажена до состояния полного абсурда сегодня возникает монопольное владение КІА земельными участками
За договором, яке пропонує комунальне підприємство Олександр має купити новий МАФ - його вартість близько 40 тисяч гривень, оплатити послуги за оформлення документів - це ще 10 тисяч. Внести близько 8000 тисяч гривень на розвиток інфраструктури Києва та сплачувати щомісячну орендну плату за землю на якій стоятиме кіоск - ціна коливається від 100 до 400 гривень за метр квадратний залежно від району.
Олександр Бельський, власник МАФу:
- Получаеться нонсенс, что человек вложивший деньги в споруду не являеться ее владельцем, а должен передать ее в пользование КИА и в дальнейшем арендовать.
Правові огріхи у документації тут чи не в кожному пункті - запевняють юристи. Ось наприклад замість оренди землі договір передбачає отримання тимчасового дозволу на розміщення тимчасової споруди. В той час як законодавство України дозволяє розміщувати будь-які споруди тільки в 3 випадках : якщо підприємець є власником землі, або орендатором, або має державний акт на право користування. Поняття тимчасовий дозвіл взагалі не існує в законодавстві
Лоліта Картозія, юрист:
- Так вот если мы посмотри в этом договоре здесь вообще не говориться о земельных отношениях - более того ни у КИА таких договоров нет он изначально заставляет предпринимателей пользоваться землей в способ который запрещен земельным кодексом.
Та й взагалі підприємниць повинен мати право вибору - ставити свій підпис під договором чи ні.
Лоліта Картозія, юрист:
- Вот если человек не подписывает этот договор то он попадает под принудительный демонтаж - человеку не оставлют выбора и заставляют подписать этот кабальный договор.
Офіс київського інвестиційного агентства розташований ось у цьому будинку на другому поверсі. Від учорашнього дня К1 звертався до директора підприємства за коментарем - згоду отримали лише за кілька годин до випуску. Детально розповісти про свою роботу тут обіцяли завтра.
Тетяна Штан, Вадим Свиридонов, Сергій Коваль К1.