Ми закінчуємо серіал "Криза - нові можливості". Як задарма відпочити, де знайти підробіток за фінансової скрути, та чи можна прожити день у Києві за копійки.
Сьогодні ми закінчуємо серіал "Криза - нові можливості". Як задарма відпочити, де знайти підробіток за фінансової скрути, та чи можна прожити день у Києві за копійки. Всі ці історії ви можете знайти на нашому сайті. Сьогодні ж ми розповімо про чоловіка, який розгледів у повсякденні вдалу ідею. І втілив її у життя.
Колись популярне в Радянському Союзі хлопчаче захоплення виглядає просто - чотири невеликих колеса, сидіння і рама. Винахідник удосконалив пристрій, запатентував його в Україні, Німеччині та Росії, і тепер продає. Глайдер - коштує не дорожче ніж інші спортивні захоплення. Чому воно й досі не стало масовим – з’ясовувала Дарина Горова.
З англійської глайдер - планер. Відчуття польоту над асфальтом виникає і під час керування такою машинкою. Глайдер - це рама, колеса і сидіння. Ноги легко закріплені, гальмувати треба п’ятками, а кермувати - передньою віссю. До такої простої конструкції можна приладнати ще багато чого: прикріпити парус, а замість коліс - лижі чи ковзани. В багатьох моделях є двигун, газують ручками позаду сидіння.
Андрій Павловський, винахідник:
- Динамичный розгон, двигатель пять с половиной лошадиных сил и максимальную скорость мы на нем развивали 75 километров в час.
Свою ідею винахідник запатентував. За кілька років він змайстрував і продав 50 таких машинок. В Києві є навіть глайдинг-клуб. Гасають схилами і влаштовують змагання.
Дарина Горова, журналіст:
- Щороку в Україні патентують чимало розробок, але не всі вони одразу йдуть у виробництво. Що треба зробити, щоб глайдер став масовим? Із таким запитанням ми звернулися до маркетолога.
Порадившись, вирішили, що було б непогано покращити зовнішній вигляд винаходу. Але набагато важливіше: потрібен майданчик для катання. Адже на дорогах - небезпечно, а парки - зона для пішоходів.
Натомість на майданчику можна було б кататися не лише на своїх машинках, а й брати їх напрокат. Перспективну і недорогу ідею, вартістю в тисяч сто доларів, мав би підтримати бізнесмен.
Володимир Діденко, спеціаліст із маркетингу:
- Выходить на депутатов районних советов, да. Которые, ну во-первых, это все таки люди богатые, которые либо в одиночку, либо с партнерами там по бизнесу, или передадут идею… У них то есть контакты и знакомые. Для них это будет повод совершить некий соцшаг.
Показати бізнесмену ідею можна, наприклад, по телевізору. Це буде безкоштовно, якщо глайдер потрапить, скажімо, у музичне відео.
Режисер Віктор Придувалов знімав кліпи для багатьох українських гуртів, серед інших - для "Бумбокса", "Тартака" і "Танка на майдані Конго". Музиканти використовували в відео сноуборди та молодіжні велосипеди. Чи може у відео з’явитися глайдер?
Віктор Придувалов, режисер:
- Жодних проблем з екранізацією цього предмета, і з появою його в екрані, і в телевізійному і в кіно - жодних проблем.
Якщо ж українські бізнесмени телевізор не дивляться, вдалу ідею, як це часто буває, обов"язково розгледять закордонні. Вони теж хочуть вийти з кризи!
Дарина Горова, Олексій Стеченко і Павло Лисенко, К1