Будинок, що сам вмикає світло та музику, нагріває воду та охолоджує повітря. А інколи навіть "повідомляє", що коїться у вашій домівці, доки ви на роботі.
Будинок, що сам вмикає світло та музику, нагріває воду та охолоджує повітря. А інколи навіть "повідомляє", що коїться у вашій домівці, доки ви на роботі. Створити таку оселю - це завдання отримали студенти - інженери трьох українських вузів. Вони сперечалися за звання кращого. Нині в Запоріжжі завершилися перші всеукраїнські інженерні змагання. На конУ - поїздка в Бельгію на європейський конкурс. Алла Щоличева бачила та дивувалася студентським розробкам.
Алла Щоличева, журналіст:
- Резистори, світлодіоди, плати і мікросхеми. З отакої купи технічного брухту майбутнім інженерам треба було створити нову працюючу модель - "Розумний будинок". На все про все студентам дали 15 годин і ось такий паяльник.
Це був шок. Майже ніхто з молодих спеціалістів не знав, як тримати в руках паяльник. Суддя Віктор стільки разів пояснював це, що руки собі пообпікав. Він один з тих, хто відбирав прилади для завдання.
Віктор Долгоп’ятов, член журі всеукраїнських інженерних змагань:
- Мы специально сидели в интернете, смотрели какие схемы есть, брали со справочников, отметали, все сами придумывали, подобрали оборудование так, чтобы нельзя было ни откуда скатать.
Одна за Одною три команди прикріплюють на дошці незрозумілі схеми та пояснюють, що вони змайстрували. Маленький джісм-контролер - це мозок усієї системи. Студенти лише вигадували, які накази він зможе виконати. Запорожці на пластиковому стаканчику показували, як працюватиме бойлер в їхньому будинку.
Максим Колесников, учасник інженерних змагань (м.Запоріжжя):
- Получается здесь находится магнит он замыкает контакт и и по проводкам подается сигнал на микро контроллер. и соответственно выключается подача воды. можно организовать разные системы скажем. чтобы приходила смска в соседнюю комнату, там на диване сидит хозяин - вода нагрелась, можно в душ идти.
Кияни пішли, ще далі. Свою модель вони розмістили в пляшці, за що їхнє дітище отримало звання - найкреативнішої роботи. А розумну систему навчили, так би мовити, відповідати господареві, вмонтувавши маленький мікрофон.
Олексій Слободзян, учасник змагань (м.Київ):
- После того, как у нас с датчика поступает сигнал наполнение воды - идет сигнал на джсм навигатор. откуда стоит сим карта, с которой передается сигнал на номер хозяина квартиры например и так же он может обратно перезвонить, послушать и через микрофончик или это люди ходят, или это ветер подул.
Свій "розумний будинок" вони змайстрували в коробці з-під печива. Це робота львівських студентів. Так система відреагує на пожежу. Якщо раптом з кранів потече вода, труби перекриються автоматично. Все що вони показали - результат двогодинної роботи, зізнаються інженери. Адже їхня модель до останнього давала збої. Судді пішли оцінювати роботи, а студенти продовжили нахвалювати свої винаходи.
Олександр Давидюк, учасник змагань (м.Львів):
- Коли на дворі починає смеркати .в нас включається фоное світло. на территорії. Коли в нас температура піднімається вбудинку в нас включається кондиціонер, і він починає нам регулювати температуру. Також це за рахунок безпеки ми застраховані від того що нас пограбують та ми затопимо когось.
Ось він - хвилюючий момент. Оголошення результатів. Судді підкреслюють - переможених в цьому конкурсі немає. Однак підкоряти Європу поїдуть львівські студенти.
З Запоріжжя Алла Щоличева, Ігор Воробій, К1