Шість років чернігівський бізнесмен судиться з місцевими митниками через дві сільськогосподарські машини. Так довго не розмитнювали іноземну техніку буцімто через помилку в документах.
Шість років чернігівський бізнесмен судиться з місцевими митниками через дві сільськогосподарські машини. Так довго не розмитнювали іноземну техніку буцімто через помилку в документах. Мовляв, власник вантажівок неточно заповнив декларацію. Неправильно вписав митний код. Натомість бізнесмен стверджує, що все зробив "за законом".
Але доки тривала судова тяганина, успішне підприємство збанкрутіло, майно заарештували і людей звільнили. А нові машини за кілька років жодного разу так і не виїхали на поле. З Чернігова повернулася Алла Щоличева.
Його дорогущі спецавто поволі перетворюються на брухт, а він нічого не може вдіяти.
Бізнесмен Олександр шість років тому купив у Бельгії дві машини. Збирався розгорнути вирощування льону. Плани рухнули на Чернігівській митниці. Правоохоронці не пустили вантажівки до України, мовляв, через порушення в оформленні.
Ця машина комплектується спеціальним причепом. Саме через нього і заварилася судова каша. Митники, коли оглянули техніку, то вирішили, що вона неправильно записана в декларації. Тобто, як сількогосподарська машина в цілому. А реєструвати треба було частинами - кабіна окремо, причіп окремо.
Це "паперове непорозуміння" розглядали півсотні судів. Позови, апеляції та листи можновладцям - їх у пана Олександра назбиралося кілька тек. Справа дійшла до президента та Верховного суду. Служителі Феміди неодноразово виносили вирок на користь бізнесмена. Але митники не погоджувалися та не виконували рішення.
Олександр Галенко, бізнесмен:
- Они нам убытков прямых нанесли 25 миллионов. Потому что мы урожай не смогли убирать. Несли затраты, несли затраты. Потеряли свою, конечно, репутацию, потому что банк арестовал все наше имущество, он распространил информацию о том, что "Интрансавтострой" неплатежеспособный.
Колись цей майдан був заповнений фурами, тракторами та комбайнами. Щоб сплатити банківський кредит за бельгійську техніку, Олександр майже все продав. Залишився винним іще чотири мільйони гривень. Через борг все майно зараз під арештом.
Олександр Галенко, бізнесмен:
- При въезде цвели розы ,фонари горели. Тут была хорошая нормальная жизнь.
Сотню працівників бізнесмен мусив звільнити, а успішне підприємство закрити.
“Практично всі урядові інстанції в ході розгляду доручення президента України лише констатували відомчу хронологію подій і не запропонували жодного конструктивного рішення”.
Так Микола Бутко описав ситуацію у звіті до президента. Чоловік був радником глави держави кілька років тому. Саме йому доручили втрутитися в цю справу. Пан Микола і досі впевнений - безглуздя сталося зовсім не через митні документи.
Микола Бутко, радник президента України у 2005-2007 р.р.:
- Абсолютно переконаний, що тут спрацьовував чийсь інтерес, щоб вирвати цю техніку з рук Галенка і забрати її в свої руки. Абсолютно в цьому переконаний.
Олександр Галенко, бізнесмен:
- То, что мы пережили за шесть лет, да мы б отдали половину. Потому что мы потеряли больше. Сказал бы кто и с кем делиться, мы б делились.
Нещодавно Олександр знову пішов до суду. Цього разу вимагати від чернігівських митників відшкодувати мільйонні збитки. Після першого слухання у районі справу доправили на розгляд Вищого адміністративного суду. Тому бізнесмен очікує почути вирок іще за два роки. Чернігівська митниця від будь-яких коментарів з приводу справи Олександра Галенка відмовилася. Посилаючись на незавершення судового процесу.
З Чернігова Алла Щоличева, Максим Чеблін, К1.