У сезон відпусток ми розповімо вам про унікальну технологію, яка дозволяє робити не звичайні пласкі фотографії, а об’ємні. За допомогою комп’ютерної програми та спеціального об’єктива можна створити панорамне зображення 360 на 360 градусів.
У сезон відпусток ми вирішили розповісти вам про унікальну технологію, яка дозволяє робити не звичайні пласкі фотографії, а об’ємні. За допомогою комп’ютерної програми, яку розробили в Черкасах, та спеціального об’єктива - можна створити панорамне зображення 360 на 360 градусів. Цю технологію спочатку розробляли для військових - бачити все довкола потрібно танкістам та капітанам підводних човнів. Зараз же сферична панорама стає дедалі популярнішою. Наш фотограф Дарина Горова освоювала нову технологію прямо в цій студії.
Руслан Гриценко, працівник компанії, яка розробила сферичні панорами:
- Когда вам показывается фильм, или показывается фотография, вы видите только то, что вам показывают. В данном случае вы можете увидеть изображение в размере 360 на 360.
Це зображення ми знайшли в інтернеті. От звичайний ракурс Майдану незалежності. А повернув голову - себто натиснув на клавішу - і бачиш, що збоку. Або наблизив, порахував, скільки мітингувальників. А ось інший вигляд на той же Майдан - зі сторони Жовтневого палацу. Так мандрувати, сидячи в кріслі, можна містами, країнами і музеями. Своїм маршрутом керуєш сам.
Руслан Гриценко, працівник компанії, яка розробила сферичні панорами:
- Наша компания занимается разработкой продукта в разрезе "путешествия по музеям, по памятным местам". Составляется маршрут и делается фотография, потом сшивается это все.
Для створення віртуальної подорожі Києво-Печерською лаврою вже готові 800 панорам. Щоб сфотографувати великий собор, треба зробити знімки в десятках точок. Робота кропітка, зате потім гуляти заповідником можна буде і в Америці, і в Австралії.
З допомогою сферичної панорами ми зараз покажемо вам нашу святая святих - студію "Одного дня". За кілька хвилин тут прямий ефір, отож ви побачите не лише традиційний стіл ведучих, а й усю техніку за кадром.
Для сферичної панорами потрібен важкий штатив. Під час зйомки небажане будь-яке зміщення експозиції. Ще - звичайний цифровий фотоапарат. Плюс лінза, яку називають "риб’яче око". Вона дозволяє робити знімки з кутом 180 градусів.
Володимир Шулаков, розробник програми для сферичних панорам:
- Я выбираю вот эту вот точку основной, на этой точке не будет стыка. И производим первый снимок. Обычно выставляем три секунды паузы, поизводим первый снимок, и убираем руки со штатива.
На наш штатив ми встановили пристрій, який сам фіксує точний кут повороту фотоапарата. Зараз це - сто двадцять градусів. Отож нам треба зробити лише три знімки. І спеціальна програма, яку винайшов наш герой, сама створить із них панораму.
Володимир Шулаков, розробник програми для сферичних панорам:
- После этого запускаем автоматический режим сшивания и ждем. Вы можете увидеть готовую панораму.
От, власне, і традиційний стіл ведучих. А ось із якою кількістю техніки їм доводиться працювати. Ще стільки ж заліза висить над головою.
Володимир Шулаков, розробник програми для сферичних панорам:
- Видно положение штатива, которое произошло при сшитии. То есть камера берет все триста шестдесят на триста шестдесят градусов. Сверху и снизу. На место положения штатива можна наложить логотип.
Тепер ми прибиремо невеликі помарки. Готову панораму можна побачити у нас на сайті.
Дарина Горова, Павло Лисенко, К1.