Ліс рубають, акти - летять. Скандал в Ірпені. Там знову нищили ліс без жодного дозволу. Цього разу під сокиру потрапив сосновий бір, який було закладено 60 років тому. Замість дерев хочуть звести багато-поверхівку.
Ліс рубають, акти - летять. Скандал в Ірпені. Там знову нищили ліс без жодного дозволу. Цього разу під сокиру потрапив сосновий бір, який було закладено 60 років тому. Замість дерев хочуть звести багато-поверхівку. Цю історію повідомили наші глядачі - вони ж мешканці прилеглих будинків. Мерія Ірпеня про вирубування знає, але запобігти йому не може - чи не хоче. Чиновники пишуть акти про незаконне вирізування лісу - але нікого не карають. Тему продовжить - Роман Бочкала.
Ці невідомі люди рубають ліс. Знімають - мешканці прилеглого будинку. Вони намагаються з'ясувати: хто дозволив нищити дерева, але - жодних пояснень. Коли приїхала наша знімальна група, від лісу залишилися пеньки. Майданчик почали обносити парканом. Нам теж нічого не пояснили.
Отямившись, цей чоловік почав доводити, що немає жодного стосунку до вирубки. Мовляв, його просто найняли встановити огорожу. Запам’ятайте ці слова.
Місцеві мешканці - в шоці. Ліс був для них найкращим місцем відпочинку. Саме тут вони любили проводити дозвілля.
Андрій Арнаутов, мешканець Ірпеню:
- Еще вчера мы праздновлаи в этом лесу день рождения моего сына. Прекрасно проводили время.
Коли дерева почали рубати, люди подзвонили до мерії. Звідти прибула комісія, але це не зарадило. Як тільки чиновники - поїхали, знищення продовжилося.
Оксана Попова, мешканка Ірпеню:
- Бумаг на подпись нам не дали. Сказали: нам нужно встретиться с нашим юристом, распечатать акт, а потом мы с вами встретимся. Ну и это сразу стало ясно, что в этом подвох.
Ми вирішили дізнатися, чому міськрада не завадила вирубуванню, та якого висновку дійшла комісія. В мерії наш приїзд викликав невеличку паніку.
Після довгих вагань, чиновники все ж показали акт, що був складений. Виявилось - порушень зафіксували багато.
Сергій Максименко, член комісії з благоустрію:
- Валка леса без разрешительных документов. Стриоетльство - тоже. И в акте мі написали. что он не допустил на участок, чтобы мы точно зафиксирвоали сколько было повалено сосен.
Як ми довідались, на цьому місті планують звести багатоповерхівку. Забудовник - місцевий комерсант Олександр Сінчук. А це - його маєток. Разом з котеджем - добрий шмат лісу. У себе за огорожею пан Сінчук дерева залишив цілими. А ось і наш старий знайомий. Чоловіка, що зламав нам мікрофон, ми зустріли прямо у дворі бізнесмена.
До нас пан Сінчук не вийшов та від інтерв'ю відмовився. "Лісними" будмайданчиками в Ірпені нікого не вразиш. Ми нарахували десятки подібних об'єктів. Чи не на кожен складали акти про порушення. Але випадків коли б ліс відновили - немає.
Роман Бочкала, журналіст:
- Оцей клаптик лісу, навпроти паркану, - все, що лишилося від колишнього парку. Але кажуть, що і ці дерева вже продали.
З Київщини Роман Бочкала, Віталій Мельник, К1