Виявити усі недоліки київських доріг - приблизно під таким гаслом, комунальники почали інспектувати вулиці. За десять днів мають перевірити усе місто. Огріхи обіцяють виправити до 15 листопада - саме тоді завершиться ремонтний сезон.
Виявити усі недоліки київських доріг - приблизно під таким гаслом, комунальники почали інспектувати вулиці. За десять днів мають перевірити усе місто. Огріхи обіцяють виправити до 15 листопада - саме тоді завершиться ремонтний сезон. Але вже зараз зрозуміло - відремонтувати усе асфальтне покриття не зможуть. В якому зараз стані дороги? Рейд здійснював наш кореспондент - Веніамін Трубачов.
Веніамін Трубачов, журналіст:
- Комунальні служби разом з ДАІ взялись за автомобільні дороги і проводять огляд вулиць. Це своєрідна ревізія усіх дорожніх знаків, розмітки та навіть вибоїн. Рахують ледь не кожну ямку, щоб потім полагодити. У Києві на більшість доріг чекає саме ямковий ремонт, бо класти тут новий асфальт дорого. Але парадокс, на латання дірок йде більше бюджетних грошей, ніж на капітальний ремонт.
І так щороку - ями залатали, після холодів усе розлетілось і треба знову вибоїни засипати. Нове асфальтне покриття здебільшого не кладуть. Цим автобусом їде ціла комісія оглядати дороги в одному зі спальних районів столиці.
Григорій Карповський, Головний інженер КП ШЕУ Деснянського району м. Києва:
- Вулиця Милославська, на дільниці від Закревського до проспекту Маяковського, ямковість покриття 15 метрів квадратних.
Такий огляд проводять двічі на рік - навесні та восени. На око виявляють ями, тріщини та просідання асфальтобетону. Можна навіть з автобуса не виходити, нерівність доріг й у салоні добре відчувається. Недоліки занотовують на ходу.
Ігор Фєнно, інженер з безпеки дорожнього руху КП ШЕУ Деснянського району м. Києва:
- Это наименование улиц, мы записываем сюда адреса и выявленые недостатки, чтобы их устранить.
У цьому районі за сьогодні обстежують сімдесят вулиць. На ремонт пішло ціле літо, залишилось вирівняти останні вибоїни та горби. Але відновлювати треба і дорожні знаки - на кожній зупинці усе обклеєно оголошеннями.
Михайло Циба, старший інспектор відділення організації дорожнього руху Деснянського відділу ДАІ:
- Якщо він відповідає вимогам він буде очищуватись, якщо не відповідає вимогам - буде проводитись заміна
Усе виправити не можуть - цьогоріч виділили сім мільйонів гривень, але на ці гроші й половини шляхів у районі не відремонтувати. Просідають зливоприймачі та випирають люки - це явні дефекти на дорозі.
Григорій Карповський, Головний інженер КП ШЕУ Деснянського району м. Києва:
- Воно должно ровненько быть в уровень с асфальтобетонным покрытием.
Розвязка біля метро - єдине місце у цьому районі де зараз ведуть ремонтні роботи. Але водії автобусів, які їздять цією дорогою десятки років, знають - ця латка ненадовго.
Федір Буркало, водій автобусу
- Оцю яму конкретно залатали чотири місяці назад, її вистачило буквально на дві-три неділі, а тоді знов пішли ці ями. Нам приходиться бити автобуси, бо об’їхати її практично неможливо.
Разом з інспекторами - роботи оглядає керівник об'єднання автомобілістів. Адже вулиці ремонтують і за гроші власників машин - з транспортного збору.
Олексій Ліпіріді, заступник голови Української ради автомобілістів:
- Естественно мы хотим, чтобы и дороги улучшились, мы хотим, чтобы знаки были поставлены там где они нужны, чтобы их было видно. Естественно, мы хотим, чтобы разметка сообтвествовала правилам дорожного движения, чтобы не было знаков-ловушек, разметок-ловушек.
Автомобіліст переконаний - до порад водіїв нарешті почали прислухатись. Ям на дорогах менше не стає, але хоча б зайві дорожні знаки та розмітку приберуть.
Веніамін Трубачов, Павло Лисенко, К1.
Отже, в Україні нічого не змінилося. У нас ремонтувати дороги виходить дорожче, аніж їх будувати з нуля. Та ще й наші дивні традиції ремонтів. Щоосені - одне й те ж саме. Одні й ті ж латки.
Ну і це скаржимось ми - тут у Києві. Цікаво чи знають у регіонах, що так само і в них щоосені мають ремонтувати дороги?
Так. І чи знають українці у регіонах, що розмітка і знаки мають бути мотивованими? Адже досі у багатьох областях висять знаки-пастки та нанесена розмітка від Пікассо.
А це порушення законодавства. Якщо ви знаєте, де влада нехтує здоровим глуздом - повідомляйте нам. Ми приїдемо і знімемо. Принаймні, якщо не знак то - сюжет.