Троє українських екстремалів готуються відкрити Америку. З херсонського порту вирушила яхта до іспанського міста Палос. Саме звідти Колумб розпочав експедицію на каравелі "Санта Марія".
Шляхом Колумба. Троє українських екстремалів готуються відкрити Америку. З херсонського порту вирушила яхта до іспанського міста Палос. Саме звідти Колумб розпочав експедицію на каравелі "Санта Марія". З Іспанії українське судно попливе до Куби. Шлях у 7 тисяч морських миль українці хочуть подолати за 40 днів. Весь цей час вони обходитимуться без їжі. Воду почнуть пити лише на 15-й день подорожі, і тільки дощову. Як готували українську яхту до подвигу іспанської каравели - бачила Тетяна Штан.
Тетяна Штан, журналіст:
- "Гаруда" готується вдруге відкрити Америку. Вона пройде той шлях, яким у 15 столітті плила каравела Колумба "Санта Марія". У цій каюті команда українських екстремлів випробує на собі будні іспанського мореплавця.
Віталій Зелений, капітан яхти "Гаруда":
- Вот у нас кампус - здесь готовим, есть раковина - можно постирать белье.
Кімната площею 6 квадратних метрів, більшу частину якої займає ліжко і вантажний відсік. У цих умовах троє україських екстремалів з команди "Еквітес" проведуть понад два місяці, 40 днів з яких - без води та їжі. Капітан судна Віталій Зелений вже тричі пересікав Атлантичний океан на саморобній яхті, раз навіть в одиночному плаванні. Підйомний кіль - головне, що береже "Гаруду" у великі шторми.
Віталій Зелений, капітан яхти "Гаруда":
- Вот таким образом можно поднимать и опускать киль. Усилия не большие, а на самом деле вес киля - 5 тонн плюс 4 тонны - свинцовый буль.
Поряд у кімнаті - головний пульт керування. GPS-навігатор, радар та ехолот - пристрій, який показує глибину. У сучасних відкривачів Америки все комп'ютеризовано. Поряд із нанотехнологіями Віталій зберігає у скрині і старі - механічні. Сікстант - це своєрідний GPS-навігатор до супутникового зв'язку. Майже таким користувався і сам Христофор Колумб.
Віталій Зелений, капітан яхти "Гаруда":
- У Колумба была астралябия - это более старый инструмент. Принцип и цель была одна - измерить угол между светилом и горизонтом.
Далі за допомогою математичних формул можна вирахувати довготу та широту - точні координати, де знаходиться корабель. На палубі другий пульт керування. Він абсолютно механічний. Це кермо Віталій зазвичай використовує при швартувані до берега. Поруч - управління вітрилами.
Віталій Зелений, капітан яхти "Гаруда":
- Паруса на скрутках. Можно ставить и собирать паруса, либо менять площадь.
На повних вітрилах судно розганяється до 10 вузлів. На випадок безвітряної погоди є дизельний двигун. 1300-літрового бака вистачить аби дістатися з Херсону до Гібралтару. Віталій вкотре перевіряє вітрила на міцність - попереду неспокійний Атлантичний океан.
Віталій Зелений, капітан яхти "Гаруда":
- Практически любой шторм до 12 баллов может быть. Одно могу сказать - что шторма будут.
З Херсону Тетяна Штан, Олексій Шматов К1