Підіб'ємо підсумки баскетбольних розчарувань і перемог минулого року. Розкол в українському баскетболі не приніс нічого втішного. Два клуби суперліги вилетіли з Кубка Європи, а національну збірну покинули кілька сильних гравців.
Підіб'ємо підсумки баскетбольних розчарувань і перемог минулого року. Розкол в українському баскетболі не приніс нічого втішного. Два клуби суперліги вилетіли з Кубка Європи, а національну збірну покинули кілька сильних гравців. Глядачі втратили цікавий внутрішній чемпіонат. Але водночас саме українські баскетболісти - Фесенко та Печеров - встановили власні рекорди, щоправда, в заокеанському чемпіонаті. Детальніше про ці події - в Одній історії.
Розкол в українському баскетболі
У баскетбольному сезоні 2008-2009 українські чоловічі клуби грають у двох чемпіонатах. Їх окремо проводять новостворена Українська баскетбольна ліга та Федерація баскетболу України. До УБЛ увійшли шість клубів української Суперліги: "Будівельник", "Дніпро", "Одеса", "Політехніка Галичина", "Кривбаскет" та "Черкаські Мавпи". У ФБУ залишились лідери - БК "Київ" та "Азовмаш", а також клуби "Донецьк", "Хімік", "Миколаїв", "Сумихімпром", "Полтава" і "Пульсар".
Офіційна причина розколу в національному баскетболі - функціонерам не вдалось домовитися про ліміт легіонерів. Команди-середнячки вимагали перейти на схему "4+1", тобто на ігровому майданчику обов'язково мав бути бодай один українець. Але Федерація баскетболу відмовила. Через суперечку "Черкаські мавпи" та "Політехніка Галичина" не взяли участі в Кубку Європи. Цим клубам відмовила європейська Федерація. Погіршилась ситуація і в національній збірній - її покинули гравці тих команд, котрі відкололись від Федерації, серед них лідери - Хижняк, Кобзистий та Зубрицький.
Валентин Мельничук - заручник ситуації
Заручником скрутної ситуації в українському баскетболі став новий тренер національної збірної Валентин Мельничук. На цю посаду його призначили наприкінці 2007-го, а в травні 2008-го він провів перший тренувальний збір.
Валентин Мельничук, тренер національної баскетбольної збірної України:
- Я избрал свой путь и буду бороться за то, чтобы что-нибудь сделать для украинского баскетбола на международной арене.
Це не просто слова. Валентин Мельничук 14 років очолював збірну Португалії та вивів цю команду до фінальної частини чемпіонату Європи. Але досягти такого успіху з українською збірною талановитому тренеру поки що не вдалося. Та команда, на яку Мельничук розраховував на чемпіонаті Європи, розсипалася просто перед очима. Через внутрішній розкол. У послабленому складі збірна України посіла останнє місце в своїй групі й тепер боротиметься за виживання в дивізіоні "А".
Рекорди українців Фесенка та Печерова у НБА
Український гравець клубу "Юта Джаз" Кирило Фесенко наприкінці минулого року встановив три особистих рекорди. У матчі проти "Г'юстона" Фесенко провів на майданчику рекордні для себе 34 хвилини. За цей час українець набрав рекордні 12 очок та зробив ті самі рекордні 11 підбирань м'яча за один матч.
Рекордом у 2008-му відзначився й інший український легіонер в НБА - Олексій Печеров. Центровий "Вашингтона" відіграв у матчі проти "Маямі" всього 12 хвилин, але встиг набрати за свою команду аж 10 очок та зробити 5 підбирань. Недарма керівництво "Вашингтона" подовжило контракт із талановитим українцем до кінця сезону 2009-2010-го років.