Ви загубили паспорт? Тоді не дивуйтесь, якщо з’ясується, що ваша квартира - вже не ваша. Продати житло за чужими документами - в Україні цілком реально. Ми продовжуємо серіал "Чорні квадрати".
Ви загубили паспорт? Тоді не дивуйтесь, якщо з’ясується, що ваша квартира - вже не ваша. Продати житло за чужими документами - в Україні цілком реально. Ми продовжуємо серіал "Чорні квадрати". Роман Бочкала розкаже дивовижні історії про квартири з кількома господарями.
Він придбав квартиру у Києві, але жити в ній не може. Продавець житла виявився шахраєм.
Андрій Арнаутов, потерпілий:
- Нотариус проверил все документы - все доверенности, все бумаги… Все сходилось, все проверялось. А потом, как оказалось, кроме паспорта. Все было поддельное, кроме паспорта.
Андрій та його дружина Олена ідуть до нібито своєї квартири. 35 тисяч доларів - "на вітер". В середині їх чекає ще один власник. Минулого року у Леоніда Пастухова вкрали паспорт. Потім чоловік потрапив до лікарні, а коли повернувся, замки вже змінили.
Леонід Пастухов, власник квартири:
- Стою, как баран на новые ворота смотрю: туда я попал или нет.
Крім замків, змінився і власник помешкання Леоніда - тепер - одна квартира - два господарі. Хтось скористався викраденим паспортом, у який вклеїли чужу фотографію. Аби продати квартиру - паспорта замало. Потрібна ще довідка із ЖЕКу - так звана "Форма три". Її видають лише господарю житла, але Леонід запевняє, що такого документа не брав. Працівниця ЖЕКу пригадала, що довідку оформив якийсь адвокат.
Ось запит, на підставі якого видали довідку на продаж квартири. Формулювання дуже просте - "у зв’язку з виниклою необхідністю".
Чому документ на продаж житла видали людині з вулиці - питаємо вже начальника ЖЕКу. Виявляється, кожен адвокат має право взяти не лише довідку «форми три», а взагалі будь-який документ. Закон України "Про адвокатуру" це дозволяє.
Ми вирішили розшукати адвокатську контору, від імені якої замовили документ на продаж квартири, та особисто адвоката на ім’я Сергій. Ви чули про таке: міжнародна спілка адвокатів? А, спілка… Колись була, но її тепер тут немає. Дуже давно.
Це один з київських гуртожитків. Колись тут дійсно було вказане адвокатське об’єднання, але задовго до запиту.
Роман Бочкала, журналіст:
- Пошуки привели нас до Баришівського району, це на Київщині. Злодії, які продали чужу квартиру, походять саме звідси.
Завдяки місцевому паспортному відділенню вдалося дізнатися, що адвокат Сергій прописаний у селі Коржі. До речі, Андрій та Олена впізнали цього чоловіка. Він був присутнім під час укладання угоди.
Мати адвоката повідомила, що Сергій зараз живе у Києві.
Я не знаю де він, не має дома його. А коли він буває дома. Ну він то приїде, но рідко коли до дому. Часто в Києві ночує. Але ми все ж розшукали Сергія. Він зустрічі він відмовився, але підтвердив, що брав участь у продажу квартири. Але винним себе не вважає. Мовляв, просто допомагав іншим людям.
Міліція теж шукає Сергія. Він головний підозрюваний по справі. Але на відміну від нас - правоохоронці не можуть розшукати адвоката. Вже третій місяць…
Марина Макаренко, пресс-офіцер Шевченківського РОВД м. Київа:
- Є підозрювані. є фотографії навіть, хто це міг бути. Міліція робить все можливе, аби затримати цих осіб та притягнути їх до відповідальності.
Насправді міліція ні кого не шукає, вважають потерпілі. На цьому відео Андрій та Олена прийшли до правоохоронців, та просять аби ті поквапилися.
Андрій Арнаутов, потерпілий:
- Такое впечателние, что они там договаривались. И когда я им вручал деньги на бензин, следователь мне откровенно сказал: говорит, дело пойдет быстрее, если мы как-то прийдем к конесусу - если вы с нами поделитесь.
Куплену квартиру довелося звільнити. Тепер Андрій та Олена сподіваються хоча б повернути гроші. Але в те, що міліція їм допоможе - вони вже не вірять.
Роман Бочкала, Сергій Дубінін, Василь Меновщиков та Володимир Дєдов, К1