Віктор Лозинський - більше не депутат. Верховна Рада одностайно задовольнила заяву бютівця про складання депутатських повноважень. За це проголосували 415-ть народних обранців.
Віктор Лозинський - більше не депутат. Верховна Рада одностайно задовольнила заяву бютівця про складання депутатських повноважень. За це проголосували 415-ть народних обранців. Ще 1 липня генерельна прокуратура просила Раду відібрати у Лозинського мандат, аби взяти його під варту. Нагадаю, Лозинського підозрюють у вбивстві кіровоградця Валерія Олійника.
Володимир Литвин, голова Верховної ради України:
- Сьогодні ми приймаємо це рішення і депутат втрачає весь свій імунітет. Тепер ГПУ має можливості чинити відповідно до норма закону - тоюто притягати до відповідальності, заарештовувати, затримувати і таке інше.
Тепер руки у прокуратури розв'язані, але підозрюваного немає! Де він зараз - не знають ані його колеги, ані адвокат. Слідчі ж кажуть - роблять усе для затримання екс-депутата.
Роман Денисюк, адвокат Віктора Лозинського:
- Последний раз я с ним общался вчера. Я ему чемодана не ношу. Прямо сейчас не знаю где он находится.
Віктор Лозинський – п’ятий серед народних обранців, кого Верховна Рада позбавила депутатського імунітету. Але перший, хто позбувся недоторканності за карний злочин.
До цього в незалежній Україні мандати забирали за нечесні фінансові оборудки. Хто вже побував у шкурі Віктора Лозинського та чим це закінчилося - в Одній історії Тетяни Штан.
№1 Юхим Звягільський - 28 вересня 1994
Позбавлення недоторканності Юхима Звягільського вже 97-го визнають непорозумінням і відкличуть. Звинувачення у причетності до зловживань керівництва Діамант-банку більше не згадуватимуть і навіть вручать найвищу державну нагороду - Героя України. Заслужений шахтар своєю чергою забуде, як із кулуарів тікав до Ізраїлю і відсиджувався там два роки - поки тривало слідство. Перший депутат позбавлений недоторканності - сьогодні знову з імунітетом.
№2 Павло Лазаренко - 17 лютого 1999
Павла Лазаренка позбавили депутатського мандата, коли він був уже далеко від України. Перша звістка про екс-прем’єр-міністра надійшла зі США, його затримали за нелегальний перетин кордону - він попросив політичного притулку, а натомість отримав місце у в’язниці Сан-Франциско. Павла Лазаренка звинуватили у відмиванні грОшей - за даними ООН парламентар привласнив близько 400 мільйонів доларів. Сидіти у в’язниці Лазаренку лишилося ще 4 роки.
№3 Микола Агафонов - 22 червня 2000
За кілька хвилин його позбавлять депутатської недоторканності. Миколу Агафонова заарештували услід за Павлом Лазаренком - як спільника. Його судили за розкрадання державного майна у великих розмірах та приховування прибутків у закордонних фінустановах. За півроку екс-депутата звільнили під заставу. 2002-го Микола Агафонов помер від інсульту.
№4 Віктор Жердицький - 2 листопада 2000
Ім’я Віктора Жердицького тісно пов’язане зі словом «остарбайтери». Екс-керівника «Градобанку» у Гановері німецька поліція заарештувала за нецільове використання 4 мільйонів марок, які призначалися остарбайтерам. П’ять років і десять місяців екс-депутат відсидів у цій в’язниці. У лютому 2005 року він знову повернувся до Києва.
А ти помітив цікаву тенденцію - справ екс-депутати наробили в Україні, а покарання відбувають за кордоном. Ну тамтешні в'язниці нагадують радше санаторії. Та й здається, хлопці там не нудьгували - от наприклад Жердицький вивчив англійську і перечитав усю Агату Крісті... Ну краще б вони там вивчали вітчизняні закони.