Трохи більше тижня залишилося до рішення Міжнародного олімпійського комітету щодо країни, яка прийматиме Олімпіади 2016 року. Нагадаємо, що на проведення Ігор вже претендують усього чотири міста - Ріо-де-Жанейро, Чикаго, Токіо та Мадрид.
Трохи більше тижня залишилося до рішення Міжнародного олімпійського комітету щодо країни, яка прийматиме Олімпіади 2016 року. Нагадаємо, що на проведення Ігор вже претендують усього чотири міста - Ріо-де-Жанейро, Чикаго, Токіо та Мадрид. Про те, як кандидати підготувалися до важливого рішення МОКу - в сюжеті Андрія Чернишкова.
Іспанія вже має досвід проведення Олімпіад. Сімнадцять років тому літні Ігри гостювали в Барселоні. А от у столиці таких форумів іще не бувало. Мадрид уже претендував на проведення Ігор, однак програв гонку Лондону, який прийматиме найкращих спортсменів світу через два роки. Цього разу місцеві організатори будь-що прагнуть виграти. Іспанці не впали у відчай - навпаки, до справи взялися дуже серйозно. Підтягнули інфраструктуру, добудували стадіони, а туристична привабливість Мадрида і так ні в кого не викликає сумнівів.
Мерседес Коген, президент кампанії "Мадрид-2016":
- Ми повністю готові прийняти Олімпіаду вже зараз. У нас є транспортна інфраструктура, ми маємо прекрасні арени для будь-якого виду спорту. Наше місто просто просякнуте спортивним духом.
Чикаго - третє за населенням місто у США, другий за значенням фінансовий центр країни і найпотужніший транспортний вузол Північної Америки. Місто вже має все потрібне для проведення Ігор - суперсучасні арени, купу спортивних новобудов. Втім, сила Чикаго не лише в інфраструктурі. Місто має потужних покровителів, а це майже завжди стає головним фактором при виборі місця проведення Ігор. Інтереси Чикаго лобіюватиме сам Барак Обама, який прожив тут двадцять п'ять років.
Барак Обама, президент США:
- Сполучені Штати пишатимуться проведенням Олімпіади. Це честь для усього американського народу зібрати у нашій країні тисячі найкращих світових спортсменів і забезпечити їх усім необхідним.
Перевага Ріо-де-Жанейро в гонитві за проведення Ігор - очевидна. У разі перемоги Бразилія стане першою країною Південної Америки, що прийматиме Олімпіаду. Одна з найсильніших сторін заявки Ріо - це цілковита підтримка влади і населення. Для досягнення мети три гілки влади штату виступили єдиним фронтом, що дуже сподобалося МОКу.
Орландо Сільва, міністр спорту Бразилії:
- Ми впевнені, що програми та заходи, які ми встигли провести, сприятимуть створенню більш безпечних та комфортних умов у Ріо - для наших відвідувачів і нашого населення, і для Олімпійських ігор у цілому.
Токіо вже приймало Олімпіаду. Але це було майже півстоліття тому. Місто повністю оновилося відтоді, й гостям буде на що подивитися. Досі екзотична для багатьох країна має дуже багато сильних сторін. Це і зручна транспортна інфраструктура, і наявність належних об'єктів, і чимале фінансування з боку влади. Японці обіцяють виділити майже п'ять мільярдів доларів на організацію літніх Ігор. А дозволити собі такі витрати решта країн-претенденток навряд чи зможе.
Андрій Чернишков, К1.