Історичні рафтинг-тури пропонують у селі Мигія, що на Миколаївщині. У 17-му столітті на цій землі одночасно хазяйнували три війська - українські козаки, татари й турки. Територію розділяла річка Південний Буг. Сьогодні село Мигія - мекка українського рафтинг-туризму. Як історія уживається з естримом?
На каяках козацькими шляхами. Історичні рафтинг-тури пропонують у селі Мигія, що на Миколаївщині. Сьогодні ми розповімо про унікальний заповідник - гранітно-степове Побужжя.
У 17-му столітті на цій землі одночасно хазяйнували три війська - українські козаки, татари й турки. Територію розділяла річка Південний Буг. Сьогодні село Мигія - мекка українського рафтинг-туризму. Як історія уживається з естримом?..
Підкорити пороги Південного Бугу до села Мигія сьогодні приїжджають сотні туристів. А триста років тому саме кам’яні виступи та швидка течія відділяли козацькі володіння від турецьких і татарських. Селищні легенди зберігає лісничий Олег Циганков.
Олег Циганков, лісничий:
- Вот вы видите большой козацкий - и шла цепочка островов до самго Южноукраинска - закрывали огонь - и он мигал передавался сигнал на следущий остров.
Там, де ходили козацькі човни - нині сплавляються на каяках. Пороги другої категорії - у турах для початківців. Пробний кілометр річкової траси для туристів початківців обирають таким чином, що ступивши на борт катамарану, вийти можна лише підкоривши всі пороги - чи справді там так небезпечно. Тиха вода на початку дороги розслабляє - та вже за мить починається найцікавіше.
Ближче до берега наш катамаран таки вдарився об скелю - але не перевернувся. Біля керма - професійні рафтингісти. На сушу ми вибралися цілими і неушкодженими - хоча й мокрими до пояса.
Тих, хто вирішив відпочити у Мигії, попереджаємо: тут іще немає жодних побутових вигод - ночівля в наметах - їжа з вогнища. Туристи з острахом позирають на пороги і сміються з гідрокостюмів. Навіть на березі без інструктора не обійтися.
Каяки до річки кожна група несе сама. Разом із новачками рафт до сплаву готують професіонали - вони страхуватимуть туристів. Перед запливом короткий інструктаж.
Руслан, інструктор-водник:
- Вы выпали - первое чего нельзя делать - это выпускать весло. Во-первых, вы потеряли весло - то что вы потеряли весло - это такое - оно не тонет, этим веслом вы можете корректировать свое движение в воде – выпали, держите в руках - вы сорентировались - эти штучки не просто так, вы взялись товарищи, вас взяли, вы сплавляетесь дальше.
Каяки на воді - за десять метрів уже перші пороги - човен не перевернувся і це головне. За поворотом нові випробування - тут поріг на порозі. Розслаблятися не можна ані на мить - уже під самим берегом туристів-водників спіткала невдача.
Таким чином тут не раз переверталися козацькі човни-довбанки. Олег згадує, як і сам не раз знаходив на дні річки музейні експонати.
Олег Циганков, лісничий:
- От где-то лет 20-30 назад находили обломанные шашки сабли - турецкие ятаганы.
Та найціннішого скарбу ще не знайшов - десь у цих водах в 17 столітті перевернулися два галеони з турецьким золотом. Де лежать тонни дорогоцінного металу, знає лише турецька сторона.
Олег Циганков, лісничий:
- Последняя договоренность была, что дележ идет 70 на 30 - 70 – Украине, 30 – Турции. Наши отказались - сам не гам и другому не дам.
Слідом за рафтингом у Мигії відкрили тури зі скелелазіння та дайвінгу. Останній з’явився всього декілька років тому. У затопленому водою гранітному кратері на 62 метрах глибини стояв екскаватор.
Олег Циганков, лісничий:
- В результате этот екскаватор любители ныряли и растаскали - это молодая такая легенда - может спустя лет 50 - пока это правда.
Тепер дайвінгісти шукають печери з козацькими скарбами. За легендами, сотні кілограмів золота лежать саме тут.
Тетяна Штан, Олександр Пономарьов К1.
http://wildtour.com.ua/ - рафтинг на Южном Буге в Мигее